Google Pay stanie się lepsze. Koniec z wpisywaniem PIN-u na terminalu

Google Pay stanie się lepsze. Koniec z wpisywaniem PIN‑u na terminalu

Google Pay stanie się lepsze. Koniec z wpisywaniem PIN-u na terminalu
Patryk Korzeniecki
09.12.2019 17:43, aktualizacja: 09.12.2019 18:43

Google Pay wprawdzie jest już obecne na naszym rynku, jednak płatności autoryzować można tylko przy pomocy PIN-u. Wkrótce może się to zmienić.

Google Pay to popularny pośrednik płatności internetowych wykorzystywany przy płaceniu przez internet czy w sklepach. Zadebiutowała w Polsce 16 listopada 2016 roku (jeszcze jako Android Pay).

Systemy biometryczne są obecne w smartfonach od wielu lat, jednak są usługi, gdzie nie są jeszcze wykorzystywane, np. w polskim Google Pay. Pojawiły się jednak wieści które mówią, że w przyszłości może się to zmienić.

Google Pay udostępni biometryczną autoryzację dla Polaków

Serwis Cashless informuje, że w przyszłym roku Google planuje zaimplementować możliwość autoryzowania płatności danymi biometrycznymi, np. odciskiem palca użytkownika.

Obraz

Okazuje się, że biuro prasowe polskiego oddziału w Polsce potwierdziło plany wprowadzenia nowej funkcji. Informuje jednak, że dokładna data nie jest znana. Google komunikuje, że sukcesywnie rozwija swoją usługę w naszym kraju i że można spodziewać się w przyszłości kolejnych zmian.

Google Pay dogania konkurencję

Z biometrycznej autoryzacji można już używać u konkurencji, np. przy płatności przez Garmin Pay lub Apple Pay. Rozwiązania te pozwalają na dokonywanie płatności bez limitu kwotowego bez konieczności wpisywania PIN-u na terminalu, dzięki czemu są dużo wygodniejsze.

Nie jest znany dokładny termin, kiedy Google ma wprowadzić biometryczną autoryzację Google Pay w Polsce.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)