Google Pixel 2 - nowe wieści. Jednego stworzy HTC, a drugiego LG?

Google Pixel 2 - nowe wieści. Jednego stworzy HTC, a drugiego LG?

Google Pixel 2 - nowe wieści. Jednego stworzy HTC, a drugiego LG?
Mateusz Żołyniak
26.06.2017 10:14, aktualizacja: 26.06.2017 12:15

Google w tym roku zaprezentuje najprawdopodobniej dwa nowe Pixele. Oto, co wiadomo na temat modeli, które ukrywają się pod nazwami "Walley" i "Taimen".

Pierwsze przecieki sugerowały, że Google może zaprezentować 3 nowe smartfony z linii Pixel. Urządzenia o nazwach kodowych "Walleye" i "Muskie", czyli następców Pixel i Pixel XL, miało stworzyć HTC, a firma LG miała dodatkowo wyprodukować urządzenie o nazwie "Taimen". Najnowsze dane wskazują, że Google postanowiło zrezygnować z modelu "Muskie".

"Walleye", czyli ulepszony Pixel

HTC ma w tym roku przygotować dla giganta z Mountain View smartfona, który będzie następcą mniejszego Pixela. Wbrew wcześniejszymi urządzeniom ma być nim model "Walleye", a nie "Muskie". Sprzęt ten ma wyglądać bardzo podobnie do ubiegłorocznego smartfona, ale ma mieć lepszą specyfikację techniczną. Na jego pokładzie można będzie ponoć znaleźć m.in.:

  • 4,97-calowy ekran o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli);
  • ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 835;
  • 4 GB pamięci operacyjnej RAM;
  • 64 GB pamięci wbudowanej.

Dane wskazują również, że "Walleye" nie będzie miał złącza słuchawkowego jack 3,5 mm. Dzięki temu możliwe ma być wyposażenie smartfona w głośniki stereo bez pogrubienia jego konstrukcji.

"Taimen" - zupełnie nowy Pixel XL

O wiele ciekawiej prezentuje się model "Taimen", który zostanie zapewne wyprodukowany przez LG. Już od jakiegoś czasu mówi się, że Koreańczycy mają wykorzystać w tym urządzeniu swój panel OLED. Ostatnie doniesienia wskazują, że będzie to 5,99-calowy panel o rozdzielczości 1440p.

Źródła wycieku nie mówią jednak nic na temat tego, czy ekran ten będzie miał zagięte krawędzie, ani czy będzie miał format zbliżony do 2:1 jak w przypadku ekranów z LG G6 czy Samsungów Galaxy S8 i S8+. Pewne ma być tylko to, że obramowanie wyświetlacza będzie o wiele mniejsze niż w przypadku Pixela XL, a jego tylna część również ma być wykonana ze szkła.

"Taimen" również będzie oparty na układzie Snapdragon 835, który współpracuje z 4 GB RAM-u, ale być wyposażony w 128 GB pamięci wbudowanej. Dane wskazują też, że Google w dalszym ciągu nie myśli o podwójnych aparatach - smartfon ma być wyposażony w pojedynczy moduł z podwójną lampą błyskową. Czytnik linii papilarnych również ma do tego zostać usunięty z tylnego panelu.

Zarówno "Taimen", jak i "Walleye" mają zostać wprowadzone jesienią wraz z finalną wersją Androida O. Pozostaje liczyć, że dzięki dywersyfikacji ich producentów smartfony Google'a będą tym razem o wiele łatwiej dostępne.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)