Google Pixel 4 XL: wycieka wygląd i nowe szczegóły na temat aparatu

Google Pixel 4 XL: wycieka wygląd i nowe szczegóły na temat aparatu

Google Pixel 4
Google Pixel 4
Mateusz Żołyniak
08.07.2019 14:20, aktualizacja: 22.07.2019 11:50

Pojawiły się nowe doniesienia na temat modeli Google'a z linii Pixel 4. Dotyczy to nie tylko prawdopodobnego wyglądu wariantu XL urządzenia, ale również nowego aparatu Google'a.

Już jakiś czas temu pojawiły się wizualizacje wyglądu modelu Pixel 4. Na materiałach uwagę zwracał przede wszystkim moduł aparatu podobny do tego, który w nowych iPhone'ach wykorzystać ma Apple. Gigant szybko potwierdził te doniesienia, a nawet opublikował zdjęcia prasowe tylnego panelu nowych Pixeli.

Google Pixel 4 XL na nowych wizualizacjach

Steve Hemmerstoffer (popularny @OnLeaks) we współpracy z serwisem PriceBaba stworzył teraz wizualizację wyglądu Pixela 4 XL, który ma być topową nowością firmy z Mountain View.

Google Pixel 4 XL
Google Pixel 4 XL© @OnLeaks / @pricebaba

Tył prezentuje się podobnie do tego ze zdjęć Google'a, ale trzy obiektywy aparatu są lepiej widoczne. Główną nowością jest wygląd przedniego panelu. Producent zastosować ma tym razem panel bez wcięcia, który ma małą obramowanie u dołu i dość duży fragment obramowania u góry.

Wynika to z obecności głośnika, dodatkowych sensorów oraz - przede wszystkim - podwójnego aparatu, który wprowadzony został w Pixelach 3. Plusem jest brak czytnika linii papilarnych z tyłu, co wskazuje na użycie ekranowego skanera linii papilarnych lub/i systemu rozpoznawania twarzy.

Google Pixel 4 XL
Google Pixel 4 XL© @OnLeaks / @pricebaba

Długość przekątnej ekranu ma wynosić ok. 6,3 cala.

Pixele 4 będą mieć aparat z teleobiektywem?

Serwis XDA-Develoeprs donosi o ciekawym odkryciu w kodzie źródłowym aplikacji "Google Camera 6.3", która jest częścią oprogramowania Android Q Beta 5. Pojawiła się w nim bowiem wzmianka na temat wykorzystania matrycy z teleobiektywem.

Rozwiązanie to zagwarantować ma przybliżenie optyczne, co sugeruje odnośnik "SABRE_UNZOOMED_TELEPHOTO". Nazwa "Sabre" ma być wykorzystywana wewnętrznie przez zespół Google'a do oznaczania funkcji przybliżenia w dużej rozdzielczości. W wersji 6.3 dodano również nowe oznaczenie sensora, co potwierdzać może rozbudowanie modułu aparatu.

Kod źródłowy aplikacji Google Camera wskazuje, że Pixele 4 mogą mieć teleobiektyw
Kod źródłowy aplikacji Google Camera wskazuje, że Pixele 4 mogą mieć teleobiektyw© XDADevelopers

Serwis 9to5Google zwraca przy tym uwagę, że chodzi najprawdopodobniej o rozwiązanie 16 Mpix, które będzie uzupełnieniem dla głównego sensora (wciąż może być to 12,2 Mpix).

Potrójny aparat w Pixelach? Lepiej późno niż wcale

Jeżeli materiały, które przygotował @OnLeaks, się sprawdzą, to Pixel 4 XL nie będzie grzeszył urodą przedniego panelu. Użytkownikom wynagradzać może to jednak nowy moduł aparatu głównego.

Google do tej pory stawiał na pojedynczy moduł 12,2 Mpix wspierany przez szereg dodatków w oprogramowaniu, które bazują na Pixel Visual Core. Zbierał on bardzo dobre oceny tak w syntetycznych testach, ale i opiniach zwykłych użytkowników. Rozwiązanie to może wydawać się jednak mało konkurencyjne względem wieloobiektywowych modułów stosowanych w smartfonach Huaweia, Samsunga czy nawet Xiaomi i OnePlusa.

Google Pixel 4 XL First Look: 360 renders EXCLUSIVE

Gigant z Mountain View postanowił więc zapewne ruszyć za panującą modą i przygotował własny moduł z trzeba obiektywami, który powinien odsłonić przed użytkownikami nowe możliwości. Optyczne przybliżenie czy tryb portretowy z lepszym efektem rozmycia to tylko niektóre z dodatków, które wprowadzić może Google.

Zagadką pozostaje specyfikacja trzeciego sensora (wykrywanie głębi? ToF 3D?), ale - znając Google'a - na temat Pixeli 4 sporo wycieknie jeszcze przed oficjalną prezentacją. Ta odbędzie się oczywiście jesienią.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)