Google Pixel 5 już we wrześniu? Podsumowanie przecieków

Google Pixel 5 już we wrześniu? Podsumowanie przecieków

Pixel 4a 5G i Pixel 5 nadchodzą
Pixel 4a 5G i Pixel 5 nadchodzą
Miron Nurski
21.08.2020 12:13, aktualizacja: 21.08.2020 14:13

Google aktualnie nie ma w swojej ofercie ani jednego flagowca. Ma się to jednak zmienić już w przyszłym miesiącu.

Zmian względem poprzednika ma być całkiem sporo.

Pixel 5 może nie mieć specyfikacji flagowca

Dotychczas wszystkie generacje Pixeli - wyjąwszy tańsze modele z linii "a" - wykorzystywały flagowe układy Qualcomma. Tym razem Google może jednak sięgnąć po tańszą jednostkę.

Serwis 9to5Google przeczesał oprogramowanie Pixela 4a i natrafił w kodzie na wzmianki świadczące o tym, że Pixel 5 będzie napędzany przez Snapdragona 765G. To układ uzbrojony w modem 5G, ale wydajnościowo zbliżony do flagowych procesorów z 2018 roku.

Powód? Prawdopodobnie chęć obniżenia ceny. Pixel 4 został niedawno wycofany ze sprzedaży, co zdaje się potwierdzać doniesienia o kiepskiej sprzedaży. Google może zatem chcieć uderzyć w nieco niższy pułap cenowy.

Pixel 5 ma mieć unowocześnione wzornictwo

Pixel 4 był często krytykowany za sporej wielkości ramkę nad ekranem, która skrywa zaawansowany skaner twarzy oraz radar wykrywający gesty. Serwis Pigtou oraz @xleaks7 dotarli jednak do przemysłowych plików graficznych, z których wynika, że ramki w nowym modelu będą dużo mniejsze. Aparat do selfie ukryty ma być natomiast w otworze w rogu ekranu.

Pixel 5 - wizualizacja na podstawie przecieków
Pixel 5 - wizualizacja na podstawie przecieków© pigtou.com / @xleaks7

Zmniejszenie obramowania będzie najpewniej równoznaczne z usunięciem skanera twarzy. Zwłaszcza że na tył powrócić ma nieobecny w poprzedniku czytnik linii papilarnych.

Tym razem Google może przygotować tylko jeden rozmiar flagowca

Dotychczas wszystkie topowe Pixele dostępne były w dwóch wariantach różniących się wielkością wyświetlacza. Google może jednak zrezygnować z tej praktyki. Leaker Jason C twierdzi, że Pixel 5 zostanie uzbrojony w ekran ok. 6,7 cala, a mniejszego odpowiednika nie będzie.

To samo źródło wskazuje na to, że Google zastosuje baterię o pojemności 3080 mAh. To skromna wartość jak na telefon tej wielkości.

Doniesienia o rozmiarze uwiarygadnia fakt, że tańszy Pixel 4a również oferowany jest wyłącznie w jednym wariancie.

Pixel 5 ma dostać nowe funkcje aparatu

W aplikacji Google Camera serwis 9to5Google natknął się na ślady świadczące o tym, że Pixel 5 zostanie uzbrojony w nowe fotograficzne funkcje. Google ma szykować:

  • Motion Blur - prawdopodobnie funkcja umożliwiająca fotografowanie szybko poruszających się obiektów z kierunkowym rozmyciem tła;
  • Audio Zoom - prawdopodobnie funkcja wzmacniająca głośność dźwięku podczas przybliżania obrazu.

Z dotychczasowych doniesień wynika, że Pixel 5 dostanie przynajmniej dwa obiektywy.

Pixel 5: kiedy premiera?

Google oficjalnie ujawnił, że jego oferta zostanie rozszerzona o modele Pixel 5 i Pixel 4a 5G jesienią. Jon Prosser twierdzi, że prezentacja nastąpi 30 września.

Wcześniejsze Pixele prezentowane były w październiku, ale przyspieszenie premiery kolejnej generacji zdaje się być wiarygodne, gdyż Google aktualnie nie sprzedaje ani jednego flagowca.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)