Google Pixel 5a będzie, ale jakby go nie było. Powodu możecie się domyślać

Google Pixel 5a będzie, ale jakby go nie było. Powodu możecie się domyślać

Dostępność następcy Pixela 4a będzie mocno ograniczona
Dostępność następcy Pixela 4a będzie mocno ograniczona
Miron Nurski
10.04.2021 09:58, aktualizacja: 10.04.2021 11:58

Ostrzysz sobie zęby na nadchodzący telefon Google'a ze średniej półki? Mamy złe wieści.

Co prawda smartfony Google'a z linii Pixel oficjalnie dostępne w Polsce nigdy nie były, ale ich obecność w Niemczech czy Wielkiej Brytanii sprawia, że wiele osób decyduje się je sprowadzić na własną rękę. Z kolejnym modelem tak łatwo nie będzie.

Pixel 5a powstaje, ale jego dostępność będzie ekstremalnie ograniczona

Zaczęło się od tego, że serwis Android Central oraz youtuber Jon Prosser donieśli, jakoby Google anulował swój nadchodzący telefon. Gigant szybko zareagował na te plotki, oficjalnie informując, że Pixel 5a powstaje i pojawi się w tym roku w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

No właśnie - USA i Japonia. Na razie wszystko wskazuje na to, że smartfon będzie dostępny tylko w dwóch pozaeuropejskich krajach.

Powód? Oczywiście ograniczona dostępność podzespołów

O trwającym kryzysie w branży elektroniki konsumenckiej pisaliśmy kilka tygodni temu. W skrócie: pandemia COVID-19 wywołała reakcję łańcuchową, która sprawiła, że branża elektroniczna boryka się z niedoborem krzemu, który jest niezbędny do produkcji półprzewodników.

Początkowo kryzys wpłynął negatywnie głównie na produkcję konsol i samochodów, ale ostatecznie dotknął także branży mobilnej. Coraz więcej smartfonów trafia na rynek z poślizgiem, w ograniczonej liczbie egzemplarzy lub zostaje całkiem anulowanych.

To właśnie niewystarczająca podaż czipów ma być przyczyną produkcyjnych problemów Google'a. Europejscy fani marki póki co muszą się więc zadowolić Pixelami 5, 4a 5G i 4a.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)