Google podał ważną datę. Zapisz ją w kalendarzu, bo będzie się działo

Google szykuje konkurencję dla ChatGPT (Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Google szykuje konkurencję dla ChatGPT (Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Miron Nurski

08.03.2023 14:46, aktual.: 09.03.2023 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google I/O 2023 zapowiada się na najważniejszą imprezę firmy od wielu, wielu lat.

Gigant ogłosił, że tegoroczna edycja Google I/O ruszy 10 maja. Tego dnia powinniśmy zobaczyć publiczny pokaz Androida 14 oraz liczne zapowiedzi nowości związanych z Mapami, Gmailem, Zdjęciami i innymi usługami.

Tego typu ogłoszenia to już tradycja, ale w tym roku oczekiwania wobec Google'a są dużo większe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na Google I/O 2023 prawdopodobnie zostanie pokazana odpowiedź na ChatGPT

Nieoczekiwana premiera sztucznej inteligencji ChatGPT pod koniec ubiegłego roku miała zmusić szefostwo Google'a do wszczęcia alarmu i postawienia pracowników w stan najwyższej gotowości. Problem firmy jest o tyle poważny, że stojące za tą usługą algorytmy zostały już zintegrowane z Bingiem Microsoftu, stanowiącym bezpośrednią konkurencję dla wyszukiwarki Google.

Najwidoczniej w doniesieniach tych było więcej niż ziarno prawdy, bo w lutym szef Google'a - Sundar Pichai - ogłosił, że jego firma pracuje nad alternatywnym botem o nazwie Bard.

Póki co zapowiedź Barda została ograniczona do notki na blogu, ale możemy być niemal pewni, że temat zostanie rozwinięty na Google I/O 2023. Pełna prezentacja możliwości to w zasadzie pewnik, ale - kto wie - może usługa zostanie od razu uruchomiona. Zwłaszcza że nie jest to już kwestia wyprzedzenia, ale gonienia konkurencji.

Bard zapowiada się o tyle intrygująco, że Google dotychczas rozwijał swoje AI w sposób kompleksowy i obejmujący niemal wszystkie jego sztandarowe usługi. Nie sądzę, by jego ambicją było stworzenia bota, który robi po prostu to samo co ChatGPT czy Bing AI.

10 maja możemy więc zobaczyć, jak Bard sam pisze maile, planuje rozbudowane trasy w Mapach czy przeczesuje bibliotekę Zdjęć w poszukiwaniu szczegółowo opisanych przez użytkownika fotografii.

Jest więc spora szansa na to, że podczas Google I/O 2023 internet zostanie wywrócony do góry nogami. Jedno jest pewne - 10 maja będzie się działo.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)