Google publikuje zdjęcie nieznanego dotąd smartfona. Czy to Nexus 6?

Google publikuje zdjęcie nieznanego dotąd smartfona. Czy to Nexus 6?

Google publikuje zdjęcie nieznanego dotąd smartfona. Czy to Nexus 6?
Źródło zdjęć: © twitter.com
Miron Nurski
09.06.2014 15:52, aktualizacja: 10.06.2014 09:52

Wszystko wskazuje na to, że Google pożegna się z serią Nexus i zastąpi ją urządzeniami z linii Android Silver. Tymczasem na oficjalnym profilu Androida na Twitterze pojawiła się fotka promocyjna, na której uwieczniono bliżej nieokreślonego smartfona. Czy to Nexus 6?

Wspomniane zdjęcie ma co prawda prezentować nową funkcję wyszukiwarki Google'a (tworzenie list składników potrzebnych do przygotowania wyszukiwanej potrawy), ale za przykład posłużył nieznany dotąd telefon. Oczywiście może to być zwykły mock-up przygotowany na potrzeby grafiki promocyjnej lub jakikolwiek smartfon z Androidem, ale do tej pory Google na tego typu fotkach zazwyczaj wykorzystywał Nexusy. Przykładowe grafiki z ostatnich kilku tygodni możecie obejrzeć poniżej.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Czy to zatem faktycznie Nexus 6? Nie chce mi się w to wierzyć. Po pierwsze Nexusów ma już nie być, a po drugie wydaje się wątpliwe, by Google tak po prostu pokazał swojego nowego smartfona. Moim zdaniem bardziej prawdopodobne są teorie, że to Moto X+1 lub jakiś smartfon z linii Google Play Edition albo Android Silver.

Trzeba jednak pamiętać, że podobna sytuacja zdarzyła się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy na internetowej stronie Androida dostrzeżono niezidentyfikowany tablet. Spekulowano wtedy, że to Nexus 8, ale ostatecznie grafikę podmieniono na Nexusa 7 i zagadka nieznanego tabletu pozostała nierozwiązana do dziś.

Nieznany tablet (wcześniej) i Nexus 7 (teraz)
Nieznany tablet (wcześniej) i Nexus 7 (teraz)© phonearena.com

Niewykluczone, że w przypadku tego smartfona będzie podobnie, a Google celowo co jakiś czas karmi nas tego typu "wyciekami".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)