Google testuje porównywarkę aplikacji w Sklepie Play

Google testuje porównywarkę aplikacji w Sklepie Play

Google testuje porównywarkę aplikacji w Sklepie Play
Miron Nurski
29.10.2020 12:49, aktualizacja: 29.10.2020 13:49

Jeśli testy zakończą się pomyślnie, wybór bardziej funkcjonalnej aplikacji stanie się łatwiejszy.

Jeśli szukasz w Sklepie Play aplikacji spełniającej twoje oczekiwania, najpewniej przeklikujesz się przez kolejne pozycje sprawdzając opisy, oceny oraz komentarze. Google chce cały proces uprościć.

Google Play z porównywarką aplikacji

Nową funkcję dostrzegł serwis Android Police. Pod niektórymi apkami wyświetlana jest porównywarka, pozwalająca porównać funkcje z konkurencyjnymi programami.

Póki co rozwiązanie zdaje się być zawężone do odtwarzaczy wideo. Porównać można m.in. obsługiwane rozdzielczości, obecność trybu offline czy łatwość obsługi (najpewniej na podstawie opinii użytkowników).

Można jednak założyć, że z czasem - o ile porównywarka zostanie zaimplementowana na stałe - obejmie także inne kategorie aplikacji.

Na razie Google prowadzi zamknięte testy

Wspomniana funkcja została dostrzeżona w wersji 22.4.28 Sklepu Play, ale nie jest widoczna u wszystkich użytkowników. Najpewniej Google aktywuje ją u losowych użytkowników po stronie serwera.

Trzeba wziąć poprawkę na to, że Google może uśmiercić tę funkcję przed zakończeniem testów. Nawet najmniejsze zmiany wprowadzone w Sklepie Play mogą drastycznie wpłynąć na liczbę pobrań, o czym programiści przekonali się przed dwoma laty.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)