Nowy Tłumacz Google na Androida z funkcją Dotknij i przetłumacz jest fenomenalny!

Nowy Tłumacz Google na Androida z funkcją Dotknij i przetłumacz jest fenomenalny!

Nowy Tłumacz Google na Androida z funkcją Dotknij i przetłumacz jest fenomenalny!
Miron Nurski
12.05.2016 11:58, aktualizacja: 12.05.2016 13:58

Tłumacz Google został właśnie zaktualizowany do wersji oznaczonej numerkiem 5.0. Ależ to jest dobra aplikacja!

Jeśli chodzi o Androida, Google długo nie potrafił wykorzystać w pełni potencjału swojego Tłumacza. Obsługuje on aż 103 języki, więc jest szalenie przydatnym narzędziem, a jednak wygoda jego użytkowania pozostawiała wiele do życzenia.

Nie licząc integracji z Chrome'em, Tłumacz był po prostu osobną apką, która wymagała każdorazowo ręcznego kopiowania i przeklejania tekstu, co podczas dłuższej konwersacji z obcokrajowcem może być dość upierdliwe. Google właśnie rozwiązał ten problem.

Dotknij i przetłumacz

Tak nazywa się nowa funkcja, która pojawiła się właśnie w Tłumaczu Google 5.0. Od teraz wystarczy skopiować dowolny tekst, a w górnym prawym rogu ekranu pojawi się bąbelek, po którego tapnięciu wyświetlone zostanie tłumaczenie.

Tryb "Dotknij i przetłumacz" działa w każdej aplikacji, która pozwala na kopiowanie tekstu. Można z niego korzystać także w trybie offline. Nowa funkcja wymaga jednak Androida w wersji przynajmniej 4.2 Jelly Bean, więc - według najnowszych statystyk - ponad 10 proc. użytkowników tegoż systemu będzie musiało obejść się smakiem.

Obraz

Nowa wersja aplikacji zmierza już do Sklepu Play

Google informuje, że będzie można ją pobrać w ciągu kilku godzin. U mnie - póki co - aktualizacja jest jeszcze niedostępna, ale zainstalowałem nową wersję ręcznie pobierając ją z serwisu APKMirror.

Introducing Tap to Translate

Google w tym miesiącu najpewniej udoskonali sporo swoich aplikacji

Już w przyszłym tygodniu - 18 maja - rozpocznie się Google I/O 2016. Podczas imprez z tego cyklu Google ma w zwyczaju chwalić się nowymi usługami, produktami i wszelkimi udoskonaleniami, więc mobilne apki są wówczas aktualizowane hurtowo.

W trakcie trwania wydarzenia z pewnością dowiemy się nieco więcej na temat Androida N oraz znanej z przecieków platformy Android VR. Kto wie, może nawet doczekamy się polskiego sklepu Google Store.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)