Google wcale nie ma problemów z Samsungiem?

Google wcale nie ma problemów z Samsungiem?

Patrick Pichette (fot. phandroid.com)
Patrick Pichette (fot. phandroid.com)
Miron Nurski
04.03.2013 16:00, aktualizacja: 04.03.2013 17:00

Pamiętacie plotki sprzed kilku dni, z których wynikało, że Google zaczyna się obawiać coraz większej dominacji południowokoreańskiego koncernu? Pogłoski te zdementował właśnie dyrektor finansowy firmy Google - Patrick Pichette.

Wall Street Journal doniósł niedawno, że wyszukiwarkowy gigant jest wyraźnie zaniepokojony faktem, że lwią część urządzeń z Androidem stanowią słuchawki jednego producenta - Samsunga. Spekulowano, że może on wykorzystać swoją pozycję chociażby do tego, by domagać się większych przychodów z androidowych reklam; koniec końców sprzedaż ponad 215 milionów smartfonów w ubiegłym roku to konkretny argument.

[solr id="komorkomania-pl-150186" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4301,google-obiecuje-ze-motorola-wkrotce-zaskoczy" _mphoto="xphone-150186-245x168-bb0079e69a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3615[/block]

Z innych plotek wynikało, że Google będzie próbował zacieśnić współpracę z takimi graczami, jak HTC czy nawet HP, żeby powoli odsunąć Samsunga na bok. CFO Google'a stwierdził jednak, że między koncernami nie dochodzi do żadnych spięć. Dodał, że "dziennikarze uwielbiają wielkie nagłówki, które sprzedają gazety".

Według Pichette'a współpraca Google'a i Samsunga jest wspaniała i przynosi olbrzymie korzyści obu producentom. Podkreślił on także, że firma nie zapomina o swoich pozostałych partnerach:

Zachęcamy wszystkich partnerów platformy Android do kontynuowania swoich innowacji. Naszym celem zawsze będzie upewnienie się, że wzajemna współpraca jest korzystna dla wszystkich stron.

Należy jednak pamiętać, że to tylko słowa i nawet gdyby stosunki między Google'em a Samsungiem faktycznie były napięte, to raczej żaden z przedstawicieli koncernów nie przyznałby się do tego otwarcie. Poza tym słowom tym zdają się niejako przeczyć czyny. Jeszcze nie tak dawno południowokoreański gigant był głównym producentem urządzeń z rodziny Nexus, a teraz oferta została rozszerzona o produkty Asusa oraz LG. Dodać możemy do tego przecieki o nadchodzącym X Phonie produkowanym przez zakupioną przez Google'a Motorolę. O telefonie tym mówi się przecież, że "zmieni reguły gry i wywrze presję na Samsungu i Apple’u".

[solr id="komorkomania-pl-150326" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4293,samsung-ma-powody-do-zadowolenia-zaplaci-firmie-apple-kare-nizsza-o-450-mln-dolarow" _mphoto="sam-150326-270x144-2ed6b32277ddc.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3616[/block]

Czy zatem Google faktycznie ani trochę nie obawia się rosnącej pozycji swojego partnera? To wiedzą zapewne jedynie najwyżej postawieni pracownicy wyszukiwarkowego giganta. Źródła serwisu SlashGear zaznaczają jednak, że w zasadzie nie ma to żadnego znaczenia, bo oba koncerny ewentualne problemy i tak będą odkładały na bok, gdyż ich nadrzędnym celem jest walka ze wspólnym wrogiem - Apple'em.

Źródło: ZDNetSlashGear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)