Tom Hanks wprowadza na rynek... wirtualną klawiaturę na iPada

Tom Hanks wprowadza na rynek... wirtualną klawiaturę na iPada

Tom Hanks
Tom Hanks
Źródło zdjęć: © mailce.com
Miron Nurski
14.08.2014 14:14, aktualizacja: 14.08.2014 16:14

Użytkownicy iPadów mogą już pobrać nową klawiaturę, za zaprojektowanie której odpowiada zdobywca dwóch Oscarów - Tom Hanks.

Aplikacja nazywa się Hanx Writer, a jej zadaniem jest imitowanie klasycznej maszyny do pisania. Klawiatura nie tylko wygląda jak urządzenia używane niegdyś przez naszych dziadków, ale i naśladuje wydawane przez nią dźwięki. Na szczęście - w przeciwieństwie do pierwowzoru - została wzbogacona o klawisz Backspace oraz autokorektę.

Niestety ze względu na ograniczenia systemu iOS Hanx Writer nie zastępuje systemowej klawiatury. Jest to jedynie zewnętrzny edytor tekstu, z poziomu którego możliwe jest m.in. wysyłanie e-maili oraz ręczne przekopiowywanie tekstu do innych aplikacji. Niewykluczone jednak, że zmieni się to po jesiennej premierze systemu iOS 8, który - jak wiemy - pozwoli użytkownikom korzystać z alternatywnych klawiatur.

Dlaczego Tom Hanks wziął się za projektowanie aplikacji na iPada? Aktor jest bowiem prawdopodobnie najbardziej znanym kolekcjonerem maszyn do pisania na świecie, a Hanx Writer - dzięki temu, że sygnowany jest jego nazwiskiem - może okazać się całkiem dochodowym biznesem. Choć sam program dostępny jest całkowicie za darmo, użytkownicy mogą odpłatnie uzbroić go w dodatkowe motywy graficzne, czcionki oraz dźwięki.

Aplikację pobierzecie oczywiście ze sklepu App Store. Warto jednak zauważyć, że obsługuje ona jedynie język angielski, więc bez polskich znaków diakrytycznych dla nas będzie w zasadzie całkowicie bezużyteczna.

Źródło: USA Today via Phone Arena.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)