Honor 9 Premium z 6 GB RAM-u trafił do Europy. Pojawi się w Polsce?

Honor 9 Premium z 6 GB RAM‑u trafił do Europy. Pojawi się w Polsce?

Honor 9 Premium z 6 GB RAM-u trafił do Europy. Pojawi się w Polsce?
Mateusz Żołyniak
19.07.2017 12:39, aktualizacja: 20.07.2017 14:05

Honor 9 niedawno trafił do sprzedaży na naszym rynku, ale dostępny jest jedynie w podstawowej wersji z 4 GB pamięci RAM. W Europie wkrótce ma zadebiutować jednak topowy wariant urządzenia z dodatkiem "Premium" w nazwie. Czy trafi także na polski rynek?

Czym jest Honor 9 Premium?

Honor 9 dostępny jest w trzech wersjach pojemnościowych, ale wybór dotyczy tylko użytkowników mieszkających w Chinach. Na Starym Kontynencie pojawił się jedynie najtańszy, podstawowy wariant urządzenia, który ma 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej na dane.

Teraz okazuje się jednak, że zainteresowani smartfonem Huaweia mieszkańcy wybranych europejskich krajów mogą doczekać się także wariantu z 6 GB pamięci RAM. Model ten pod nazwą Honor 9 Premium ma pojawić się m.in. we Włoszech, gdzie będzie na wyłączność dostępny w ofercie sieci 3.

Honor 9 Premium w ofercie sklepu digitec.ch
Honor 9 Premium w ofercie sklepu digitec.ch

Sprzęt o tym oznaczeniu pojawił się również w ofercie szwajcarskiego sklepu digitec.ch. Dane z jego bazy wskazują, że urządzenie ma 64 GB wbudowanej pamięci, ale serwis WinFuture jest pewny, że wersja z dodatkiem premium w nazwie będzie mieć 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci na dane.

Honor 9 Premium wyceniany jest na 499 franków szwajcarskich (ok. 1910 zł). Oznacza to, że jest on droższy o 50 franków szwajcarskich (jakieś 190 zł) niż podstawowy wariant urządzenia.

Honor 9 z 6 GB RAM-u trafi do Polski?

Podczas prezentacji europejskiej wersji Honora 9, przedstawiciele polskiego oddziału Huaweia jasno podali, że na naszym rynku model ten będzie dostępny z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej. Wskazywałoby to, że wersja Premium trafi jedynie do wybranych krajów, jak Niemczy czy Włochy.

Może okazać się również, że zapowiedzi odnosiły się do wprowadzania smartfona na rynek, a wariant z większą pamięci z opóźnieniem trafi do Polski. W przeszłości podobnie sprawy wyglądały m.in. z P9 Plus, Mate'em 9 Pro czy nowymi wersjami kolorystycznymi P9.

Honor 9 w Polsce wyceniany jest na 2199 zł. Można więc spodziewać się, że cena wersji z 6 GB RAM-u będzie niestety o 200-300 zł wyższa.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)