HTC Aero (A9) będzie klonem iPhone'a 6? Nie wierzę, że Tajwańczycy zrobili coś takiego

Strona głównaHTC Aero (A9) będzie klonem iPhone'a 6? Nie wierzę, że Tajwańczycy zrobili coś takiego
25.08.2015 09:03
Zmodyfikowane zdjęcie iPhone'a 6
Zmodyfikowane zdjęcie iPhone'a 6
Źródło zdjęć: © Denys Prykhodov / Shutterstock.com

Janek Blinstrub - do niedawna fan HTC - powiedział mi kiedyś, że lubi smartfony tego producenta, bo zawsze chciał mieć iPhone'a z Androidem. Teraz spełnienie jego marzeń jest bliżej niż kiedykolwiek.

Po kolei. Kojarzycie twitterowy profil @upleaks? Pojawiają się na nim przecieki dotyczące głównie azjatyckich urządzeń, wśród których do niedawna dominowały wieści związane z HTC. Niestety osoba stojąca za tym kontem miała z tego powodu problemy prawne, w efekcie czego zaniechała publikowania nieoficjalnych informacji na temat tejże firmy. Wczoraj jednak na Twitterze pojawił się enigmatyczny wpis "HTC iPhone".

To mogło oznaczać cokolwiek, ale wraz z rozwojem wydarzeń zaczęło się robić coraz ciekawiej. Serwis MyDrivers dotarł do informacji, że tył smartfona ukrywającego się pod nazwą HTC Auro (znany również jako HTC A9) będzie uderzająco podobny do iPhone'a 6. Aby zobrazować jego domniemany wygląd, przygotowano mock-up bazujący na zdjęciu smartfona Apple'a.

HTC Aero - mock-up na bazie iPhone'a 6
Źródło zdjęć: © mydrivers.com
HTC Aero - mock-up na bazie iPhone'a 6

Wciąż jednak były to tylko plotki, w które do końca nie dowierzałem. HTC i taka perfidna kopia? Nie może być. Czego jak czego, ale oryginalnego wzornictwa produktom Tajwańczyków odmówić nie można. Wtem Steve Hemmerstoffer z serwisu NowhereElse wygrzebał z internetów to:

Serio, HTC? Lata pracy nad reputacją mistrzów wzornictwa chcecie spuścić w kiblu przy użyciu kopii iPhone'a? Byłoby to o tyle słabe zagranie, że po premierze iPhone'a 6 HTC postawiło na taką komunikację:

I faktycznie, można bezpiecznie założyć, że iPhone 6 nie wyglądałby tak jak wygląda, gdyby nie One (M8). Kontrastujące z resztą obudowy plastikowe wstawki skrywające moduły łączności wyraźnie spodobały się projektantom Apple'a. Czym innym jest jednak skopiowanie jednego elementu, a czym innym niemalże całego wyglądu włącznie z charakterystycznym kształtem bryły i szkłem 2,5D na przednim panelu. Inaczej mówiąc, widoczny na zdjęciach HTC Aero przypomina iPhone'a 6 po dziesięciokroć bardziej niż iPhone 6 One'a (M8).

Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że może to bym fake, ale liczba pokrywających się ze sobą wieści z różnych źródeł to raczej nie przypadek. Cóż, być może HTC doszło do wniosku, że kto nie kopiuje, ten nie jedzie. Samsung rżnie rozwiązania Apple'a od lat i taka strategia się sprawdza.

Jeśli i HTC pójdzie tą drogą, będzie to ostateczny dowód na to, że w świecie mobilnych technologii nie ma już miejsca na oryginalność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)