HTC Desire czy Google Nexus One - porównanie (wideo)

HTC Desire czy Google Nexus One - porównanie (wideo)
Paweł Żmuda

21.02.2010 16:26, aktual.: 21.02.2010 17:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z najważniejszych premier na barcelońskim MWC 2010 był najnowszy high-endowy Android - HTC Desire, czyli odpowiednik Google Nexus One wyposażony w Sense UI. Ekipa serwisu SlashGear postanowiła porównać dwa telefony produkowane przez tajwańską firmę. Popatrzmy czym różni się Desire od Nexusa One.

Jedną z najważniejszych premier na barcelońskim MWC 2010 był najnowszy high-endowy Android - HTC Desire, czyli odpowiednik Google Nexus One wyposażony w Sense UI. Ekipa serwisu SlashGear postanowiła porównać dwa telefony produkowane przez tajwańską firmę. Popatrzmy czym różni się Desire od Nexusa One.

Ciężko szukać dwóch tak podobnych do siebie telefonów. Obydwa wyposażone zostały w 3,7-calowe ekrany AMOLED o rozdzielczości WVGA, aparaty 5 Mpix z flashem LED oraz system operacyjny Android 2.1. Google Nexus One jest nieznacznie cieńszy od modelu sygnowanego logiem HTC. Jedną z największych różnic jest zastosowanie w Desire optycznego trackballa.

By znaleźć więcej różnic trzeba zdecydowanie zagłębić się w telefony. Desire wyposażony jest w 576 MB pamięci RAM, podczas gdy w Nexusie znajdziemy "zaledwie" 512 MB. W pudełku z Desire znajdziemy kartę pamięci microSD o pojemności 8GB. Użytkownicy Nexus One dostają z telefonem o połowę mniejszą kartę. Nowe dziecko HTC pozbawione zostało dodatkowego mikrofonu, zdecydowanie podnoszącego jakość rozmów, jednak w zamian wyposażono je w moduł Bluetooth 2.1 z EDR.

Mimo, że obydwa telefony zostały wyposażone w baterię o pojemności 1400 MAh, czas czuwania Desire w sieciach 3G to około 360 godzin, podczas gdy użytkowanie Nexus One pozwala jedynie na pracę przez 250 godzin bez ładowania. Niestety, rozmowy za pośrednictwem Desire są zdecydowanie bardziej energożerne. Google Nexus One pozwala nam na przeprowadzenie 420 minut rozmów, Desire będzie trzeba podpiąć do prądu po 390 minutach. Popatrzmy na krótkie wideo prezentujące HTC Desire:

Główną zaletą HTC Desire jest oczywiście najnowsza wersja interfejsu Sense. Dzięki niej, telefon mocno zintegrowany jest z serwisami społecznościowymi takimi jak Flickr czy Facebook. Dodatkowo, nakładka wyposażona została w animowany widget pogodowy, aplikację FriendStream, a także klient Twittera - Peep. Korzystanie z autorskiej nakładki HTC może mieć jednak swoje wady. Użytkownicy Nexus One mogą mieć pewność, że ich komórka zostanie zaktualizowana zaraz po tym, gdy Google wypuści na rynek kolejną wersję Androida. Tej pewności nie mogą mieć posiadacze nowego HTC.

Kolejną z różnic na którą warto zwrócić uwagę jest cena. Google Nexus One nie jest sprzedawany bezpośrednio w Europie, najlepszą opcją jest więc sprowadzenie tego modelu ze Stanów Zjednoczonych. Za komórkę Google musimy dzisiaj zapłacić około 2000 złotych. HTC Desire sprzedawany będzie w Europie za podobną kwotę, jednak wielu użytkowników kupi go w abonamencie, czyniąc opłatę początkową zdecydowanie niższą.

Obydwa telefony to zdecydowanie komórki z najwyższej półki. Nawet użytkownicy Nexus One, pozbawionego nakładki Sense nie są zmuszeni do korzystania z podstawowej wersji Androida. Którą więc wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od miejsca zamieszkania. W Europie i Azji najlepszym wyborem wydaje się być jednak Desire, który dostępny będzie w sprzedaży już w kwietniu bieżącego roku. Który z telefonów bardziej Wam się podoba?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)