Dodatkowe warianty HTC Hima będą dużo słabsze od flagowego brata?

Dodatkowe warianty HTC Hima będą dużo słabsze od flagowego brata?

HTC One (M8)
HTC One (M8)
Źródło zdjęć: © HTC
Miron Nurski
19.12.2014 09:14, aktualizacja: 19.12.2014 10:14

Czyżby HTC miało zamiar zmienić swoją strategię dotyczącą dodatkowych wariantów swojego flagowca?

Kilka tygodni po premierze One'a (M8) światło dzienne ujrzał One (E8) (znany wcześniej jako One (M8) Ace), czyli jego plastikowy odpowiednik o bardzo podobnej specyfikacji. Teraz nadchodzący flagowiec ukrywa się pod kodową nazwą HTC Hima, a wiele przecieków wskazuje na to, że zadebiutuje on także w wersjach Ace i Ultra.

Mogłoby się więc wydawać, że w przyszłym roku HTC obierze podobną drogą i w dodatkowych wariantach zastosuje nieco gorszej jakości obudowę (Ace) i większy ekran (Ultra), ale wnętrzności pozostaną niezmienione. Tymczasem sypiący jak z rękawa przeciekami dotyczącymi HTC @upleaks utrzymuje, że oba urządzenia napędzane będą przez chipsety MediaTeka.

Oznaczałoby to, że będą to urządzenia o klasę niższe, gdyż sercem Himy ma być Snapdragon 810. Szkoda, bo moim zdaniem oferta jest atrakcyjniejsza, gdy wybór sprowadza się przede wszystkim do wyboru materiału, z jakiego wykonana została obudowa.

Przypomnę jeszcze, że specyfikacja przyszłorocznego flagowca HTC poza Snapdragonem 810 obejmować ma jeszcze 5-calowy ekran FullHD. Jego premiera powinna mieć miejsce w pierwszym kwartale.

Źródło: @upleaks

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)