HTC i Dropbox zaoferują darmowe 5 GB przestrzeni dyskowej

HTC i Dropbox zaoferują darmowe 5 GB przestrzeni dyskowej

HTC i Dropbox razem | pocketnow.com
HTC i Dropbox razem | pocketnow.com
Bartosz Dul
22.09.2011 13:57, aktualizacja: 22.09.2011 15:57

Wraz z premierą nowych smartfonów z Androidem HTC szykuje kilka niespodzianek dla swoich klientów. Jedną z nich ma być zaoferowanie darmowych 5 GB przestrzeni dyskowej w chmurze.

Microsoft udostępnia usługę SkyDrive, Apple - iCloud, a HTC zamierza zaproponować klientom Dropboxa.

HTC poinformowało serwis pocket-lint.com, że użytkownicy jego najnowszych urządzeń z Androidem, takich jak HTC Rhyme, otrzymają dodatkowe 3 GB przestrzeni dyskowej do oferowanych już 2 GB przez Dropboxa. Wystarczy, że połączą się z platformą poprzez telefon. Usługa zostanie uruchomiona w październiku.

Współpraca między HTC a Dropboxem obejmie wszystkie telefony, na których będzie działać najnowsza wersja nakładki tajwańskiego producenta - Sense UI 3.5. Ich użytkownicy będą mogli automatycznie synchronizować np. dokumenty czy zdjęcia z komputerem w domu czy innymi urządzeniami, które obsługują Dropboxa.

HTC, zapytane o wprowadzenie usługi do Windows Phone 7, odpowiedziało, że raczej nie miałoby to większego sensu z uwagi na istnienie SkyDrive. Usługa Microsoftu oferuje aż 25 GB darmowej przestrzeni dyskowej.

Dropbox to niejedyna usługa, jaką zamierza zaoferować klientom tajwański producent. W ostatnim artykule napisałem, co wniesie Sense UI 3.5. Pojawi się m.in. synchronizacja z popularnym programem do tworzenia multimedialnych notatek - Evernote. Niedawno odkryłem też, że producent planuje zsynchronizować swoje urządzenia z cenioną przez uprawiających sport usługą Endomondo (polecam!).

HTC Rhyme i Endomondo | fot. youtube.com
HTC Rhyme i Endomondo | fot. youtube.com

HTC chce być dostawcą wielu usług, wyróżniać się na tle pozostałych producentów z systemem Android. Niezależnie od tego, czy dodaje do swojej nakładki systemowej własne aplikacje, czy wykorzystuje już te dostępne w Android Markecie, oferuje coraz więcej - dla klientów tej firmy to wygodne rozwiązanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)