HTC ma bardzo wiernych fanów. Prawie połowa nabywców przesiadła się ze starszego modelu producenta

HTC ma bardzo wiernych fanów. Prawie połowa nabywców przesiadła się ze starszego modelu producenta
25.04.2014 02:13
HTC One M7 i HTC One M8
HTC One M7 i HTC One M8

Tak przynajmniej wynika z danych zebranych przez CompareMyMobile.

O serwisie tym pisałem już kilka dni temu, kiedy statystyki dotyczyły modelu Galaxy S5. Gwoli przypomnienia: CompareMyMobile funkcjonuje na terenie Wielkiej Brytanii i jest porównywarką ofert serwisów zajmujących się skupem używanych telefonów. Za jego pośrednictwem można pozbyć się starego smartfona i od razu kupić nowego. Dane dotyczące tego, z jakich urządzeń przesiadają się użytkownicy decydujący się na zakup nowego telefonu, CompareMyMobile ma zatem podane jak na tacy, co ostatnio chętnie wykorzystuje, udostępniając je wortalom technologicznym.

Tym razem padło na model HTC One (M8). Okazuje się, że aż 46% jego nabywców chwilę przed zakupem pozbyło się starszego telefonu tego producenta. Co ciekawsze, 13% osób sięgających po nowego flagowca używało wcześniej ubiegłorocznego One'a. Najwidoczniej konsumentów nie odstrasza fakt, że kolosalnych zmian między kolejnymi generacjami nie ma. Warto przypomnieć, że na Galaxy S5 - według CompareMyMobile - przesiadają się w znaczniej mierze byli użytkownicy iPhone'a 4s i Galaxy S III, czyli zdecydowanie starszych słuchawek.

Kto jeszcze kupuje One'a M8? Brytyjczycy informują, że 24% nabywców przesiadło się z iPhone'a, a 21% używało wcześniej telefonu Samsunga. Na pozostałe marki (Sony, LG, Nokia, Huawei, Motorola, BlackBerry itp.) zostało zatem tylko 9%.

Oczywiście po raz kolejny trzeba zaznaczyć, że statystyki te pochodzą wyłącznie z jednego serwisu, więc niekoniecznie muszą odzwierciedlać to, co się dzieje globalnie (choć niewykluczone, że tak właśnie jest, bo rozkład sił wygląda dość sensownie). O jakiej skali mówimy? CompareMyMobile serwisowi CNET zdradziło jedynie, że nabywców One'a M8 można liczyć w setkach.

Źródło: CNET

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)