Wiadomo już, jak będą wyglądały nowe Nexusy HTC

Wiadomo już, jak będą wyglądały nowe Nexusy HTC

Nexus 6P
Nexus 6P
Miron Nurski
06.07.2016 10:14, aktualizacja: 06.07.2016 12:14

Wyciekło już sporo szczegółów dotyczących specyfikacji Nexusów przygotowywanych przez HTC. W końcu wiadomo coś więcej na temat ich wyglądu.

Wizualizację Nexusów HTC opublikował Android Police.

Wizualizacja Nexusa HTC
Wizualizacja Nexusa HTC© androidpolice.com

Redaktorzy serwisu zaznaczają, że nie jest to oficjalna fotka prasowa, lecz render bazujący na pochodzących ponoć z wiarygodnych źródeł informacjach. Jako że nieznane są dokładne wymiary, finalne produkty mogą mieć nieco inne proporcje, ale różnice będą raczej kosmetyczne.

Obudowa ma być wykonana głównie z aluminium, ale na górnej części tylnego panelu ma się znaleźć inne, połyskujące tworzywo (prawdopodobnie szkło). Szklany pasek skrywający aparat pojawił się już w Nexusie 6P, ale wówczas był on zdecydowanie mniejszy. W nowym modelu ma otaczać nie tylko kamerkę, ale i czytnik linii papilarnych.

Nexus 6P
Nexus 6P

Warto wspomnieć, że na początku czerwca Sundar Pichai (CEO Google'a) zdradził podczas imprezy Code Conference, że Google chce mieć większy wpływ na design Nexusów. Najwidoczniej metalowo-szklane plecki mają być cechą wyróżniającą.

Co istotne, oba Nexusy, które ukrywają się pod kodowymi oznaczeniami M1 i S1, mają wyglądać tak samo. Jedyne różnice to gabaryty.

Na wizualizacjach nowe Nexusy mogą nie wyglądać zachęcająco, ale łatwo sobie wyobrazić, jak będą wyglądały na żywo. Taki Nexus 6P bez garba, z większą ilością szkła i charakterystycznym dla HTC paskiem antenowym na dole obudowy. Biorąc pod uwagę, że HTC przywiązuje olbrzymią wagę do designu i detali, może wyjść z tego coś ładnego.

Kiedy oficjalnie poznamy nowe Nexusy? Zazwyczaj Google prezentuje kolejne smartfony kilka tygodni po ujawnieniu nazwy nowej wersji systemu. Biorąc pod uwagę fakt, że Android 7.0 Nougat został już ujawniony, Nexusy HTC powinny zadebiutować najpóźniej w sierpniu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)