HTC Radar i Titan w przedsprzedaży w Polsce. Drogo?

HTC Radar i Titan w przedsprzedaży w Polsce. Drogo?

HTC Radar i Titan (fot. htcimeiunlock.com)
HTC Radar i Titan (fot. htcimeiunlock.com)
Kamil Homziak
04.10.2011 06:00, aktualizacja: 04.10.2011 08:00

Titan i Radar to najnowsze propozycje HTC wyposażone w Windows Phone 7 w wersji Mango. Oba modele właśnie pojawiły się w przedsprzedaży w jednym z popularnych sklepów internetowych. Ile kosztują i jak wypadają na tle konkurencji?

Droższego Titana wyceniono na 2599 zł. Czy to uzasadniona kwota za model z procesorem 1,5 GHz, 512 MB RAM-u, 16 GB pamięci oraz 4,7-calowym ekranem S-LCD o rozdzielczości 480 x 800? Wydaje się dość spora, nawet jak za flagowca z mobilnymi okienkami. Możliwe, że niewiele droższy będzie nowy iPhone, podobną cenę powinny mieć też Nokia Ace z WP7 oraz inny produkt rodem z Finlandii - N9 z MeeGo. Oczywiście spośród nich Titan jest wyposażony w największy ekran, ale na pewno nie najlepszy jakościowo (nowej Retiny oraz AMOLED-a Nokii raczej nie pokona). Co więcej, konkurentom na większej powierzchni udało się upakować większą liczbę pikseli, co oznacza lepszą ostrość, nie wspominając nawet o jakości wyświetlanego obrazu. Niewiadomą pozostaje też topowy Samsung z systemem Microsoftu, ale można spodziewać się odpowiednika Galaxy S II, którego cena będzie niewiele przekraczała 2000 zł.

Jakie są szanse Radara z mniejszym o 0,9 cala ekranem, procesorem słabszym o 500 MHz i okrojoną o połowę pamięcią? Te niedostatki rekompensuje niższa cena - 1799 zł. Czy wciąż nie jest ona za wysoka? Za tyle można by spokojnie nabyć najwyższe modele LG czy Samsunga z Androidem. Podobnie wyceniona powinna być też Omnia W z ekranem Super AMOLED i procesorem 1,4 GHz.

Powyższe dane wskazują, że HTC jak zwykle ma zamiar wysoko cenić swoje produkty. Tylko czy firma rzeczywiście ma powody, aby jego telefony z Windows Phone 7 były droższe od konkurencji, tak jak w przypadku Androidów? Cóż, wysokie ceny Titana i Radara nie przysporzą zapewne firmie nowych fanów. Nadzieja w tym, że ceny nowych modeli szybko spadać, ale rosnące kursy euro i dolara, w tym nie pomogą. Osobiście zastanawia mnie, jak koszt produkcji Radara z ekranem S-LCD i procesorem 1 GHz może być wyższy niż Omnii W z AMOLED-em i układem z zegarem 1,4 GHz...

Źródło: RTV Euro AGD

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)