HTC Vertex - One X wśród tabletów?

HTC Vertex - One X wśród tabletów?

HTC Flyer
HTC Flyer
Tomasz Nowak
16.07.2012 14:00, aktualizacja: 16.07.2012 16:00

HTC w ostatnim czasie skupiło się na smartfonach. Seria One zbiera dość pochlebne recenzje. Wiele źródeł sugeruje więc, że teraz czas na nowy tablet Tajwańczyków. Czy HTC Vertex, który pojawił się w benchmarku NenaMark, okaże się częścią tabletowej ofensywy HTC?

Z reguły wyniki benchmarków informują o tym, jak wydajne jest dane urządzenie. W tym przypadku wydajność schodzi na dalszy plan, ponieważ w programie dostępna jest również specyfikacja urządzenia. HTC Vertex będzie oparty na układzie Tegra 3 o taktowaniu 1,3 GHz, który bez problemu powinien poradzić sobie z obsługą tabletu.

Wyświetlacz będzie pracował w rozdzielczości 1280 x 752 pikseli. Kontrolę nad urządzeniem ma sprawować system Android 4.0 Ice Cream Sandwich (chociaż prawdopodobnie Vertex dostanie aktualizację do 4.1 Jelly Bean).

Rozdzielczość 1280 x 752 pozwala sądzić, że będzie to 7-calowy tablet (takie jak Nexus 7). Taka rozdzielczość powinna zapewnić świetną jakość obrazu. Plotki głoszą, że Vertex zostanie wyposażony również w dwie kamery. Jedną z przodu, o rozdzielczości 1,3 Mpix, drugą z tyłu o rozdzielczości 2-5 Mpix.

HTC Vertex (NenaMark)
HTC Vertex (NenaMark)

Wiele mówi się również, że głośniki w tablecie będą wykorzystywać technologię Beats Audio. Niestety na razie są to plotki, których nie możemy potwierdzić. Oczywiście jak na HTC przystało, można oczekiwać najnowszej wersji nakładki Sense. Na pierwszy rzut oka tablet nie wyróżnia się niczym specjalnym. Czy HTC zaskoczy nas czymś nowym?

Wydaje mi się, że tak, a sekret może tkwić w nowym oprogramowaniu Sense. Wiele wskazuje bowiem, że nadchodzący tablet tajwańskiej firmy będzie nową wersją Flyera. O jej pojawieniu się spekuluje się w Sieci od dłuższego czasu i wspominał o tym ostatnio Rafał. Oznacza to, że sprzęt powinien być wyposażony nie tylko w dedykowany rysik, ale również wykorzystujące go oprogramowanie (np. aplikacja do robienia odręcznych notatek czy szkicownik). Na potwierdzenie bądź zaprzeczenie plotek trzeba jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)