HTC jesienią zaprezentuje nową serię smartfonów, czyżby powrót do Windowsa?

HTC jesienią zaprezentuje nową serię smartfonów, czyżby powrót do Windowsa?

HTC jesienią zaprezentuje nową serię smartfonów, czyżby powrót do Windowsa?
Konrad Błaszak
05.06.2015 17:23, aktualizacja: 05.06.2015 19:58

HTC pierwszą połowę roku poświęciło na pokazywanie topowych smartfonów przeznaczonych na różne rynki, a jesienią prawdopodobnie zobaczymy całkiem nową serię urządzeń.

HTC wczoraj zaprezentowało nowego smartfona, który jest przedstawicielem górnej półki, One ME. Warto zauważyć, że jest to już szósty topowy smartfon w tym roku i taka strategia Tajwańczyków jest co najmniej dziwna. Szczególnie biorąc pod uwagę przewidywania analityków do co sprzedaży One M9, które nie są zbyt optymistyczne i słabe wyniki finansowe za ostatni kwartał. Wszystkie te wydarzenia spowodowały, że - jak informuje taipeitimes.com - na spotkaniu z akcjonariuszami CEO tajwańskiej firmy, Cher Wang przeprosiła za aktualną sytuację.

Według szefowej HTC jednym z powodów jest zbyt konserwatywne podejście do marketingu na globalnym rynku, ale przyczyną są również zbyt małe zmiany w HTC One M9 w stosunku do poprzednika. Spadła przez to wartość akcji tajwańskiej firmy i aktualnie jest na poziomie 98 tajwańskich dolarów, czyli 11 złotych. Najbardziej dobitnym dowodem na słabą sytuację jest fakt, że z kwietniu 2011 roku jedna akcja była warta 1300 tajwańskich dolarów (155 złotych).

Wang powiedziała również, że HTC zamierza skupić się na zwiększeniu zyskowności, a aż 10% dochodów w przyszłym roku ma pochodzić z produktów innych niż smartfony. Jednym z nich ma być HTC Vive i Tajwańczycy pracują nad nowymi aplikacjami dla wirtualnej rzeczywistości, a okulary mają pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Najważniejsze oczywiście jest to co CEO HTC powiedziała o smartfonach.

HTC One (M8) for Windows
HTC One (M8) for Windows© twitter.com

Według Wang następca HTC One M9 będzie bardzo różnić się od aktualnego modelu. Ma on być innowacyjny również w kwestii wyglądu, więc możemy spodziewać się czegoś więcej niż tylko lekkiego odświeżenia. Jeszcze ciekawej wygląda informacja, że w październiku tego roku ma zostać pokazany nowy produkt lub cała seria jak podaje digitimes.com. Co więcej na targach Computex jak informuje windowscentral.com Microsoft podziękował partnerom Windows 10 i wśród nich znalazło się również HTC.

Windows 10 dla smartfonów oficjalnie również ma pojawić się jesienią, więc na podstawie tych informacji możemy zakładać, że w październiku zobaczymy nową serię telefonów z systemem mobilnym Microsoftu. Nie wiadomo na razie czy będzie to specjalna wersja One M9 czy może urządzenie z niższej półki, ale taki ruch opłaciłby się obu stronom. Amerykańska mogłaby wesprzeć Tajwańczyków finansowo oraz zapewnić promocję smartfonom z okienkami, a w zamian zyskaliby silnego partnera, który swego czasu robił bardzo ciekawe urządzenia z Windows Phone. Wystarczy przypomnieć chociażby widocznego na zdjęciach HTC One M8 for windows, który niestety trafił tylko do USA. Pozostaje tylko czekać na więcej informacji, ale taka współpraca zapowiada się bardzo ciekawie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)