HTC wraca do gry. Szykuje flagowy smartfon, który zabierze nas do Viversum

HTC wraca do gry. Szykuje flagowy smartfon, który zabierze nas do Viversum

HTC wraca do gry. Szykuje flagowy smartfon, który zabierze nas do Viversum
Miron Nurski
03.03.2022 18:32, aktualizacja: 03.03.2022 19:32

Podczas prac nad nowym telefonem, HTC wykorzystuje doświadczenie zdobyte podczas tworzenia innej kategorii produktów.

Ostatni flagowy smartfon tajwańskiej marki - HTC U12+ - trafił na rynek w 2018 roku. Kilka miesięcy później doczekał się jeszcze jedynie zmodyfikowanej wersji o nazwie HTC Exodus 1, która została stworzona z myślą o handlu i przechowywaniu kryptowalut.

Później HTC skupiło się na rozwoju technologii związanych w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością. Co prawda rynek smartfonów nie został porzucony całkowicie, ale w ostatnich latach firma wypuściła jedynie garść smartfonów z linii Desire i Wildfire, celujących w średnią i niższą półkę cenową.

W 2022 roku pojawić ma się nowy flagowiec HTC

Serwis DigiTimes donosi, że już w kwietniu odbędzie się premiera nowego telefonu HTC z górnej półki. Informacja ta ma pochodzić od Charlesa Huanga, czyli dyrektora generalnego działu Vive w Azji i Pacyfiku.

Nowy telefon z górnej półki ma w jakiś sposób wykorzystywać możliwości metawersum (w wariacji HTC nazywanego Viverse), czyli wirtualnego świata opierającego się na technologiach VR, AR, AR, 5G czy NFT.

VIVERSE - A Day in the Metaverse with VR, AR, AI, 5G & NFTs

Dokładniejsze szczegóły nie są znane, ale można domniemywać, że smartfon zostanie nafaszerowanym aplikacjami rozszerzonej rzeczywistości lub/i będzie kompatybilny z goglami VR.

Swego czasu własne smartfonowe gogle wirtualnej rzeczywistości forsowały m.in. firmy Samsung i Google, ale ich pomysły zostały porzucone w 2020 roku.

Obraz

Warto mieć jednak na uwadze, że HTC - które ma na koncie całą serię cenionych gogli z rodziny vive - ma dużo większe doświadczenie na tym rynku. Nowy smartfon może się więc okazać interesującym urządzeniem, nawet jeśli po latach stagnacji producentowi trudno będzie odnieść komercyjny sukces.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)