HTC wspiera deweloperów, umożliwia lepszą współpracę z Sense [aktualizacja]

Jeszcze do niedawna największą bolączką technologii Beats Audio było to, że z jej dobrodziejstw mogliśmy (legalnie) korzystać wyłącznie w programach HTC. Tajwański producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wielu osób, dorzucając kolejne usprawnienia.

Prezentacja HTC podczas MWC | fot. engadget.com
Prezentacja HTC podczas MWC | fot. engadget.com
Michał Brzeziński

Chociaż jakość dźwięku wspieranego przez Beats Audio rodzi wiele dyskusji, większości osób ona odpowiada. Niedawne ograniczenia zostały zniesione, ponieważ HTC udostępniło deweloperom nowe, darmowe API (Application Programming Interface). Umożliwia ono inkorporowanie Beats Audio do własnych programów, co z pewnością zostanie pozytywnie przyjęte, nawet jako jedna z wielu opcji.

Gwoli ścisłości, usprawnienie dźwięku bardzo podobnego do propozycji HTC można osiągnąć przez ustawienia equalizera. Mimo wszystko miło ze strony Tajwańczyków.

W czasie prezentacji na targach Mobile World Congress przedstawiono także inne usprawnienia dla programistów. Jednym z ciekawszych jest umożliwienie dostępu do ekranu blokady. Każda zewnętrzna aplikacja będzie mogła stworzyć swój własny widżet, widoczny na środku ekranu blokady.

Kolejne API dotyczy zarządzania urządzeniem na odległość. Dokładniejsza specyfikacja jeszcze nie jest znana, ale prawdopodobne zastosowania to kontaktowanie się z telefonem po zgubieniu lub kradzieży.

Ostatnią nowością będzie możliwość wykorzystania nowego urządzenia, wprowadzonego wraz z premierą serii One - Media Link HD. Podłączony do telewizora przez wejście HDMI działa jako bezprzewodowy most pomiędzy telefonem z Sense oraz ekranem telewizora. Najwyraźniej obecnie z Media Link HD mogą korzystać wyłącznie programy z Sense i sam interfejs. A szkoda, żeby tak duży potencjał się zmarnował tylko na wybrane aplikacje.

Chociaż wymienione biblioteki oraz inne pomniejsze zmiany zostały ujawnione już dzisiaj, zostaną wprowadzone razem z całym OpenSense SDK za kilka tygodni. Większość z nich dotyczy Sense 4.0.

Duża zaletą z punktu widzenia programisty jest to, że jeśli telefon ma starszą wersję interfejsu Sense, aplikacja po prostu nie będzie korzystała z niektórych funkcji. Nie trzeba zmieniać kodu, wszystko odbędzie się automatycznie - to na pewno przyśpieszy pracę deweloperów.

Użytkownicy nie mogą narzekać - HTC pozwala w pełni wykorzystywać zalety swojej nakładki, która przeszła pozytywne zmiany w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Z drugiej strony tajwański producent coraz widoczniej oddala się od standardowej wizji Google'a. Ale dzięki temu każdy może wybrać to, co mu najbardziej odpowiada.

Aktualizacja

Według ostatnich informacji HTC nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia API, które pozwoli deweloperom używać dodatkowych funkcji aparatu w aplikacjach. Mówi się o możliwości robienia zdjęć podczas nagrywania, która mogłaby być być obsługiwana również przez programy fotograficzne firm trzecich.

Źródło: AndroidCentralEgadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)