Słabe wyniki finansowe HTC. One M9 sprzeda się gorzej niż poprzednicy?

Słabe wyniki finansowe HTC. One M9 sprzeda się gorzej niż poprzednicy?

Słabe wyniki finansowe HTC. One M9 sprzeda się gorzej niż poprzednicy?
Konrad Błaszak
05.05.2015 13:28, aktualizacja: 05.05.2015 16:17

Na targach MWC w Barcelonie zostały pokazane flagowe produkty dwóch liczących się na rynku firm: HTC One M9 oraz Galaxy S6. Jeden z nich z pewnością trafi do czołówki najlepiej sprzedających się urządzeń na rynku w 2015 roku, zaś drugi - według analityków - popularność zdobędzie znikomą. Chyba nie muszę precyzować, który z produktów może przysporzyć swojej firmie sporych problemów finansowych.

Jak informuje Taipei News, sytuacja finansowa tajwańskiej firmy za kwiecień nie jest optymistyczna. HTC osiągnęło jedynie 439,95 milionów dolarów przychodu, co jest spadkiem aż o 38,66% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Mimo wprowadzenia do sprzedaży HTC One M9 wynik ten jest gorszy również w stosunku do marca (-32,36%). Co więcej, dla HTC był to najgorszy kwiecień od 6 lat.

Analitycy są zgodni co do tego, że topowy M9 sprzedaje się źle.

Yuanta Securities Investment Consulting Co:

Przychody za ostatni miesiąc są mniejsze, niż przypuszczano ze względu na małe zainteresowanie M9.HTC zlekceważyło problem z grzaniem się Snapdragona 810, a to spowodowało słabe recenzje oraz obawy operatorów.

KGI Bank:

Opierając się na naszych informacjach, wiemy że sprzedawcy zmniejszają cenę M9, żeby przyciągnąć uwagę klientów. To odzwierciedla negatywną reakcję rynku na tego flagowca.

Według analityka z firmy Yuanta Securities Investment Consulting Co, sprzedaż HTC One M9 w tym roku może wynieść jedynie 4,5 miliona urządzeń, co jest wynikiem znacznie gorszym niż poprzednie flagowce. One M7 osiągnął sprzedaż na poziomie 7 milionów sztuk, a M8 trafił do 8 milionów klientów. Dla porównania Samsung planuje sprzedać 70 milionów S-szóstek.

To wszystko oznacza, że przewidywany przychód za ten kwartał (między 1,586 miliarda dolarów, a 1,758 miliarda dolarów) najpewniej będzie jeszcze i ostatecznie może wynieść około 1,193 miliarda dolarów. Przychód za pierwsze 4 miesiące tego roku wyniósł 1,898 miliarda dolarów.

Nie wygląda to optymistycznie dla Tajwańczyków, ale na pewno wierzą oni, że inne topowe urządzenia jak HTC One M9+ czy E9 oraz E9+ poprawią sytuację finansową firmy. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy zalewanie rynku kolejnymi mocnymi produktami jest dobrym rozwiązaniem dla HTC. Zamiast tego Tajwańczycy mogliby przyłożyć się do promowania swojego flagowego produktu, bo obecne reklamy są co najmniej dziwne...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)