Huawei AI Cube oficjalnie. Inteligentny głośnik typu 3 w 1

Huawei AI Cube oficjalnie. Inteligentny głośnik typu 3 w 1
Miron Nurski

31.08.2018 12:39, aktual.: 01.09.2018 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Jak wszyscy, to wszyscy" - pomyślał Huawei, po czym zaprezentował własny głośnik z wirtualnym asystentem głosowym. Chińczycy podeszli jednak do tematu dość niekonwencjonalnie.

Huawei AI Cube łączy w sobie 3 urządzenia

Najnowsze dziecko Huaweia to:

  • inteligentny asystent;
  • głośnik multimedialny;
  • router LTE.

Dodanie do tego typu produktu funkcji routera nie jest standardową praktyką, ale może i w tym szaleństwie jest metoda. Huawei AI Cube nie tylko nie potrzebuje sieci Wi-Fi do pracy, ale i sam może taką sieć stworzyć. Może się tym samym sprawdzić nie tylko w warunkach domowych, ale i np. na działce. Niegłupie.

Router jest kompatybilny ze standardem LTE kat. 6 (pobieranie do 300 Mbps) oraz dwuzakresowym Wi-Fi 802.11ac.

Głośnik wygląda znajomo

Dwuczęściowa konstrukcja z kolorowym spodem pokrytym płóciennym materiałem oraz białą górą nasuwa oczywiste skojarzenia z głośnikiem Google Home. Huawei AI Cube jest jednak od niego dużo wyższy. Prawdopodobnie by zapewnić lepszą jakość dźwięku.

Obraz

Na co dzień używam Google Home i miałem już okazję zobaczyć (i posłuchać) AI Cube na żywo. Co prawda nie mogłem zestawić ich bezpośredniego, ale wydaje mi się, że głośnik Huaweia faktycznie gra dużo lepiej. Dźwięk zdaje się być głębszy oraz głośniejszy.

Wygląd - choć skopiowany - także jest niczego sobie. Ta sprawdzona konstrukcja sprawia, że głośnik bardziej przypomina element wystroju niż kawałek elektroniki. Miłym akcentem jest też pierścień dookoła górnego panelu, który rozświetla się, gdy asystent głosowy jest aktywny.

Obraz

Huawei AI Cube kontroluje Alexa

Asystent Amazonu ma jedną wadę - o wsparciu dla języka polskiego na razie można zapomnieć. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na rozmawianie z głośnikiem po angielsku, na możliwości głośnika raczej nie będzie narzekał.

Alexa współpracuje z ponad 20 000 urządzeń przeszło 3500 marek. Jest też kompatybilny z popularnymi platformami streamingu muzyki.

Na razie Huawei nie zdradza najważniejszego

Na pytanie "kiedy i za ile?" Huawei nie udzielił jeszcze odpowiedzi, więc opłacalności zakupu nie da się teraz ocenić. A szkoda, bo chętnych brakować pewnie nie będzie.

Dodanie do głośnika funkcji routera LTE sprawia, że w określonych scenariuszach użycia naprawdę może on zdać egzamin. Szczególnie w przypadku osób, które potrzebują obu tych urządzeń lub zamierzają korzystać z inteligentnego głośnika poza domem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)