Huawei dziękuje pracownikom za przetrwanie ciężkiego okresu. Przeznaczy ponad miliard zł na premie

Huawei dziękuje pracownikom za przetrwanie ciężkiego okresu. Przeznaczy ponad miliard zł na premie

Huawei dziękuje pracownikom za przetrwanie ciężkiego okresu. Przeznaczy ponad miliard zł na premie
Miron Nurski
13.11.2019 16:55, aktualizacja: 13.11.2019 17:55

Huawei ma za sobą (i przed sobą) ciężki okres. Mogłoby się więc wydawać, że firma będzie teraz musiała zacisnąć pasa i szukać oszczędności, gdzie tylko się da. Nie zamierza jednak oszczędzać na pracownikach.

Z uwagi na nałożony przez administrację Donalda Trumpa zakaz współpracy z amerykańskimi firmami, dla Huaweia nastały prawdopodobnie najcięższe czasy w przeszło 30-letniej historii firmy. Lekko nie mają też niepewni przyszłości pracownicy, których Huawei zatrudnia w 170 krajach przeszło 190 000. Chińczycy postanowili ich docenić.

Huawei ma podwoić październikową pensję pracowników

Jak wynika z zawiadomienia wysłanego pracownikom, do którego dotarła agencja Reuters, przyznane premie stanowią równowartość październikowej pensji. Łącznie na podziękowania za przetrwanie ciężkiego okresu firma ma wydać 2 mld juanów, czyli w przeliczeniu 1,1 mld zł.

Kto może liczyć na premię? Jak donosi Nikkei Asian Review, kryterium jest wystarczająco wysoka ocena wydajności pracownika oraz brak naruszeń związanych z bezpieczeństwem. Mówi się jednak, że kwalifikują się niemal wszyscy zatrudnieni.

Huawei ma za co dziękować pracownikom

W maju mogło się wydawać, że po ciosie wyprowadzonym przez Trumpa Huawei może się już nie pozbierać. Ostatnie wyniki sprzedaży w ogóle nie wskazują jednak na to, że Chińczycy borykają się z jakimikolwiek problemami.

Na poszczególnych rynkach - w tym w Polsce - Huawei faktycznie odnotowuje spadki, ale w skali globalnej jest bardzo, bardzo dobrze. Jeśli wierzyć raportowi firmy Canalys, od lipca do września firma dostarczyła aż o 29 proc. smartfonów więcej niż rok wcześniej. Huawei radzi sobie więcej lepiej niż w czasach, w których żadnego poważnego kryzysu nie było.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie tytaniczna praca tysięcy pracowników, którym udało się zrekompensować słabnącą na Zachodzie sprzedaż wzmożonymi działaniami w Azji. Zresztą w naszej części świata Huawei także nie pozostaje bierny, bo starania utrzymania się na powierzchni są bardzo mocno widoczne. Dość wspomnieć o licznych akcjach promocyjnych czy próbach ominięcia bana Trumpa.

Wydaje się więc, że premie są całkowicie zasłużone.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)