Huawei Mate 30: premiera 19 września. Producent potwierdził datę [#wSkrócie]

Huawei Mate 30: premiera 19 września. Producent potwierdził datę [#wSkrócie]

Huawei Mate 20 doczeka się następcy w tym miesiącu
Huawei Mate 20 doczeka się następcy w tym miesiącu
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
02.09.2019 06:25, aktualizacja: 02.09.2019 12:56

Huawei potwierdził datę premiery modelu Mate 30. Nowy topowy smartfon ma zostać zaprezentowany 19 września.

Smartony Huawei z serii Mate 30 zostaną pokazane światu 19 września, czyli za niespełna 3 tygodnie. Potwierdzenie wcześniejszych domysłów pojawiło się na Twitterze producenta, który oficjalnie rozpoczął odliczanie hasłem "Rethink Possibilities", co można przetłumaczyć jako "przemyśl swoje możliwości".

Chociaż praktycznie każdej premierze nowego urządzenia towarzyszy tego typu slogan, w tym przypadku pole do interpretacji jest dość duże. Należy bowiem pamiętać, że smartfony Huawei Mate 30 pojawią się na rynku najprawdopodobniej bez dostępu do Usług Google, a co za tym idzie – bez działających typowych aplikacji z Androida, takich jak Gmail czy Mapy.

To efekt braku ważnego certyfikatu, co zostało niedawno potwierdzone przez rzecznika Google'a. Huawei nie potwierdził problemu wprost, ale w swoim krótkim oświadczeniu zaznaczył, że będzie korzystać z Androida tak długo, jak tylko będzie to możliwe.

Warto mieć na uwadze, że od dłuższego czasu Huawei testuje możliwość wykorzystania innych systemów operacyjnych w swoich urządzeniach.

Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że poza autorskim systemem Harmony OS, producent rozważa wykorzystanie Sailfish OS, którego testy na szeroką skalę mają się odbyć w Rosji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)