Składany Huawei Mate Xs pojawi się na MWC 2020. Ma mieć ulepszoną konstrukcję

Składany Huawei Mate Xs pojawi się na MWC 2020. Ma mieć ulepszoną konstrukcję18.12.2019 10:23
Zapowiedź Huawei Mate Xs
Zapowiedź Huawei Mate Xs
Źródło zdjęć: © ithome.com
Patryk Korzeniecki

Huawei planuje w przyszłym roku ulepszyć swój pierwszy składany smartfon. Huawei Mate Xs ma być mocniejszy nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz.

Na konferencji MWC 2020 ma zostać pokazany Huawei Mate Xs, czyli ulepszona wersja pierwszego składanego smartfonu Huaweia. Tak wynika z informacji dostarczonych przez ITHome.

Huawei Mate X ma być wytrzymalszy i szybszy

Huawei Mate Xs ma wnieść kilka znaczących zmian. Firma ma skupić się na wytrzymałości. Huawei ma zmienić zawias na wytrzymalszy.

Zmiany zajdą też we wnętrzu - następca Huaweia Mate X ma być napędzany innym układem niż pierwsza wersja, a konkretnie Kirinem 990 5G.

Huawei Mate X
Huawei Mate X© materiały producenta

Yu Chengdong (dyrektor generalny Huawei Consumer Business) zapowiedział, że Huawei chciałby stworzyć cieńsze i lżejsze urządzenie niż istniejące rozwiązania na rynku. Świadczy to o chęci zwiększenia kompaktowości urządzenia. Mam tylko nadzieję, że nie ucierpi na tym akumulator.

Kiedy możemy się spodziewać modelu Xs?

Urządzenie ma zadebiutować w lutym 2020 roku. Yu Chengdong poinformował, że Huawei Mate Xs ma być sprzedawany w Europie. Niestety, firma może mieć problem ze sprzedażą.

Otóż telefon nie będzie mógł mieć zainstalowanych aplikacji Google'a. W połączeniu z wysoką ceną może to sprawić, że nowy Huawei powtórzy porażkę najnowszego flagowca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)