Składany Huawei Mate Xs pojawi się na MWC 2020. Ma mieć ulepszoną konstrukcję

Składany Huawei Mate Xs pojawi się na MWC 2020. Ma mieć ulepszoną konstrukcję

Zapowiedź Huawei Mate Xs
Zapowiedź Huawei Mate Xs
Źródło zdjęć: © ithome.com
Patryk Korzeniecki
18.12.2019 10:23, aktualizacja: 18.12.2019 11:26

Huawei planuje w przyszłym roku ulepszyć swój pierwszy składany smartfon. Huawei Mate Xs ma być mocniejszy nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz.

Na konferencji MWC 2020 ma zostać pokazany Huawei Mate Xs, czyli ulepszona wersja pierwszego składanego smartfonu Huaweia. Tak wynika z informacji dostarczonych przez ITHome.

Huawei Mate X ma być wytrzymalszy i szybszy

Huawei Mate Xs ma wnieść kilka znaczących zmian. Firma ma skupić się na wytrzymałości. Huawei ma zmienić zawias na wytrzymalszy.

Zmiany zajdą też we wnętrzu - następca Huaweia Mate X ma być napędzany innym układem niż pierwsza wersja, a konkretnie Kirinem 990 5G.

Huawei Mate X
Huawei Mate X© materiały producenta

Yu Chengdong (dyrektor generalny Huawei Consumer Business) zapowiedział, że Huawei chciałby stworzyć cieńsze i lżejsze urządzenie niż istniejące rozwiązania na rynku. Świadczy to o chęci zwiększenia kompaktowości urządzenia. Mam tylko nadzieję, że nie ucierpi na tym akumulator.

Kiedy możemy się spodziewać modelu Xs?

Urządzenie ma zadebiutować w lutym 2020 roku. Yu Chengdong poinformował, że Huawei Mate Xs ma być sprzedawany w Europie. Niestety, firma może mieć problem ze sprzedażą.

Otóż telefon nie będzie mógł mieć zainstalowanych aplikacji Google'a. W połączeniu z wysoką ceną może to sprawić, że nowy Huawei powtórzy porażkę najnowszego flagowca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)