Poznaliśmy polską cenę Huaweia P10. Tanio nie będzie

Poznaliśmy polską cenę Huaweia P10. Tanio nie będzie

Huawei P10
Huawei P10
Mateusz Żołyniak
02.03.2017 14:12, aktualizacja: 02.03.2017 15:47

Wiemy już kiedy nowy flagowiec Huaweia, czyli model P10, trafi do sprzedaży na polskim rynku i jaka najprawdopodobniej będzie jego cena.

Huawei zaprasza na konferencję

Polski oddział Huaweia już teraz zaprasza na konferencję pasową, która odbędzie się 20 marca. Jasne jest, że spotkanie będzie poświęcone modelowi P10 i jego wprowadzeniu do sprzedaży na naszym rynku. Przedstawiciele firmy zdradzą na nim szczegóły dotyczące dostępności urządzenie w sklepach i u operatorów.

Najważniejsza kwestia, czyli polska cena Huaweia P10, znana jest jednak już teraz. Od razu mogę dodać, że tanio nie będzie...

Huawei P10 w polskich sklepach

Huawei P10 pojawił się dzisiaj w bazie sklepu Komputronik, w którym wyceniony został na 2699 zł. Cena wydawała się zaskakująco niska biorąc pod uwagę, że na prezentacji urządzenia przedstawiciele chińskiego giganta mówili o 649 euro, co powinno odpowiadać kwocie 2799 zł na polskim rynku.

Huawei P10 trafił już do bazy sklepu Komputronik
Huawei P10 trafił już do bazy sklepu Komputronik

Mieliśmy nosa, aby wstrzymać się z publikacją tej informacji. Gdy tylko pierwsze polskie media poruszyły temat dostępności P10 w ofercie Komputronika, sklep usunął nazwy i zdjęcia produktów, a do tego zmienił cenę. Ta wynosi teraz 2899 zł. Jest więc o 100 zł wyższa niż można było spodziewać się po zapowiedziach.

Huawei P10 w bazie Komputronika (po jej aktualizacji)
Huawei P10 w bazie Komputronika (po jej aktualizacji)

Nowy flagowiec Huaweia nie tylko będzie wyżej pozycjonowanym urządzeniem niż P9, które nie będzie ostawać od flagowców innych firm. P10 będzie też wyraźnie droższy od poprzednika, który w Polsce na starcie kosztował 2399 zł.

Część z was mogła zwrócić uwagę na pojemność modeli, które przedstawiono w bazie. Miały one po 32 GB wbudowanej pamięci. Huawei może na wybranych rynkach wprowadzić taki wariant w niższej cenie (2699 zł pasowało idealnie), ale w tym wypadku chyba tak nie będzie.

Dodam, że my z kolei spodziewaliśmy się ceny na poziomie 2699 zł. Sprzęt może oczywiście tyle kosztować w ofertach przedsprzedażowych, ale o wiele bardziej prawdopodobną opcją jest model promocji z gratisowym akcesorium w zestawie, który uskutecznia większość producentów.

Które wersje kolorystyczne tafią do Polski?

Huawei P10 wyróżnia się dostępnością w aż ośmiu wersjach kolorystycznych, w których wykorzystano aż trzy rodzaje wykończeń. Już we wpisie poświęconym prezentacji urządzenia wspomniałem, że nie wszystkie dostępne będą w Polsce.

W bazie Komputronika pojawiły cztery warianty kolorystyczne:

  • czarny z matową obudową poddaną piaskowaniu;
  • niebieski z nacinaną obudową (diamentowe szlify);
  • złoty z nacinaną obudową (diamentowe szlify)
  • biały z obudową polerowana na wysoki połysk.

Jeżeli inne sklepy i operatorzy wybiorą podobne opcje (liczę, że te wersja będą najchętniej kupowane), to w Polsce może zabraknąć wersji Greenery. Wraz z niebieską (Dazzling Blue) została ona opracowana we współpracy z Pantone Color Institute, czym Chińczycy mocno chwalili się na prezentacji.

Co z modelem P10 Plus?

Asia opisując pierwsze wrażenia z korzystania z P10 wspomniała, że model P10 Plus nie pojawi się na razie na polskim rynku. Czy oznacza to, że w ogóle nie zobaczymy większej wersji flagowca Huaweia? Niekoniecznie.

Modele, które początkowo nie były dostępne w Polsce, jak P9 Plus czy Mate 9 Pro, po jakimś czasie pojawiały się w wybranych sklepach. Z Huaweiem P10 Plus może być podobnie - na naszym rynku może zostać wprowadzony bez większej pompy po kilku miesiącach. Na pewno nie będzie tanią opcja.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)