Huawei P30 Pro: pokaz możliwości peryskopowego zoomu na wideo

Huawei P30 Pro: pokaz możliwości peryskopowego zoomu na wideo
Miron Nurski

20.03.2019 11:20, aktual.: 20.03.2019 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielkimi krokami zbliża się premiera Huaweia P30 i P30 Pro, więc Chińczycy nie przestają podgrzewać atmosfery. Wygląda na to, że w sieci wylądował pierwszy film nagrany nadchodzącym flagowcem.

W opublikowanych dotychczas materiałach promocyjnych Huawei chwali się przede wszystkim zoomem oraz jeszcze lepszą jakością zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Według dotychczasowych przecieków Huawei P30 Pro ma mieć peryskopowy teleobiektyw o maksymalnej ogniskowej 125 mm. Większość smartfonów ma obiektywy ok. 25-27 mm, więc mówimy o ok. 5-krotnym przybliżeniu względem aparatu głównego oraz niemal 8-krotnym względem ultraszerokokątnego. A to daje spore możliwości.

Huawei P30 Pro: oto wideo prawdopodobnie nagrane tym smartfonem

Popularny youtuber Parker Walbeck prowadzi kanał poświęcony sprzętowi do rejestracji wideo oraz technice filmowania. Na jego kanale pojawił się film nagrany "niezaprezentowanym jeszcze smartfonem".

Huawei P30 Pro Cinematic 4k Footage

Nazwa smartfonu nie pada, ale wszystko wskazuje na to, że chodzi o Huaweia P30 Pro. Youtuber podkreśla bowiem, że jest zachwycony zoomem oraz dobrą kondycją telefonu w nocy, czyli aspektami, którymi chwali się Huawei. Żadnej innej firmie nie opłacałoby się robić takiej promocji nadchodzącego sprzętu, bo i tak wszyscy pomyślą, że wideo nagrano P30 Pro, co widać po komentarzach pod filmem.

Samą jakością wideo - choć ta jest bardzo dobra - bym się jakoś specjalnie nie zachwycał. Film ewidentnie został obrobiony w postprodukcji, a tego Walbeck mógł posłużyć się gimbalem oraz innym dodatkowym oprzyrządowaniem. Trzeba też pamiętać, że youtuber jest profesjonalistą, który zapewne byłby w stanie wywołać opad szczęki u widzów używając 10-letniego pierdofonu.

Ale ten zoom...

Na filmie pojawiło się kilka ujęć z wykorzystaniem bardzo dużego przybliżenia. Nawet ignorując poprawioną zapewne w postprodukcji kolorystykę, szczegółowość obrazu robi wrażenie.

Zakres ogniskowych 16-125 mm jest bardzo duży jak na telefon, który - w rękach kreatywnego fotografa/filmowca - może zostać bardzo ciekawie wykorzystany. Słowem - jest na co czekać.

Przypominam, że premierę Huaweia P30 oraz P30 Pro zaplanowano na 26 marca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)