Huawei P40 Pro z jeszcze lepszym teleobiektywem? Tak mówią przecieki

Huawei P40 Pro z jeszcze lepszym teleobiektywem? Tak mówią przecieki20.12.2019 10:49
Huawei P40 Pro z jeszcze lepszym teleobiektywem? Tak mówią przecieki
Źródło zdjęć: © OnLeaks / 91mobiles
Patryk Korzeniecki

Szukasz telefonu dobrym teleobiektywem? Huawei może szykować coś dla Ciebie.

Huawei jest przez wielu uważany za lidera w dziedzinie fotografii mobilnej. Początki nie były obiecujące. Wprawdzie w konstrukcji P9 użyto optyki firmy Leica i matrycy monochromatycznej do poprawy obrazu w ciemnych scenach, jednak mimo wszystko nie dawał rady dogonić konstrukcji. Inne telefony potrafiły osiągnąć lepsze rezultaty z pojedynczym sensorem.

Wraz z modelem P20 Pro sytuacja się odwróciła. Huawei wszedł na piedestał i obecnie jest jednym z liderow fotografii mobilnej. Na szczęście firma nie spoczęła na laurach i stale rozwija aparaty w swoich smartfonach. O kierunku rozwoju donoszą najnowsze przecieki.

Huawei P40 Pro ma mieć jeszcze bardziej zaawansowany układ peryskopowy

Serwis GizChina donosi, że struktura optyczna teleobiektywu w nadchodzącym Huawei'u będzie bardziej skomplikowana niż w P30 Pro.

412209928967947174
Źródło zdjęć: © gizchina.com

Huawei P40 Pro ma wykorzystywać nowy układ pryzmatu i dwóch luster, co pozwoli wydłużyć ścieżkę światła do matrycy. Dzięki takiemu rozwiązaniu P40 Pro będzie mógł się poszczycić aż 10-krotnym powiększeniem optycznym. W przypadku P30 Pro jest to przybliżenie 5x.

Guo Minghao przewiduje, że zaawansowane teleobiektywy będą jednym z wiodących trendów w roku 2020 i coraz więcej modeli ma wykorzystywać peryskopowy obiektyw w swoich aparatach. Przypuszcza też, że Huawei P40 Pro sprzedawany będzie w cenie 4000 - 5000 juanów (ok. 2200 - 2700 zł) i sprzeda się w nakładzie ok. 9 milionów egzemplarzy w nadchodzącym roku.

Ciekaw jestem, jak Huawei'owi uda się zaprojektowanie aparatu z tak dużym powiększeniem optycznym. A czy Wy czekacie na P40 Pro? Dajcie znać w komentarzach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)