Huawei P40 z nowym standardem łączności. Ma obsłużyć Wi-Fi 6+

Huawei P40 z nowym standardem łączności. Ma obsłużyć Wi-Fi 6+

Vasin Lee / Shutterstock.com
Vasin Lee / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
21.02.2020 16:37, aktualizacja: 21.02.2020 17:37

Wi-Fi 6 niedawno zagościło w branży. Wygląda na to, że dla Huaweia jest jednak za słabe - firma podobno pracuje nad jej ulepszeniem.

Wi-Fi 6 (znane też jako 802.11ax) pozwala na osiągnięcie niesamowitych prędkości rzędu 9,6 Gbit. To możliwości teoretyczne, jednak mimo wszystko uzmysławiają, jak gigantyczną ilość informacji potrafi przesyłać w eterze.

Huawei jednak chce z niej wycisnąć więcej. Plotki mówią o tym, że firma pracuje nad własną, ulepszoną wersją.

Huawei P40 z Wi-Fi 6+

Huawei P40 ma obsługiwać Wi-Fi 6+. Według informacji zamieszonych na Sina, nie będzie to technologia zbudowana od podstaw, tylko udoskonalenie istniejącego już standardu.

Quality Stock Arts / Shutterstock.com
Quality Stock Arts / Shutterstock.com

Mowa o Wi-Fi 6, które oferuje jeszcze większe transfery i jeszcze mniejsze opóźnienia niż poprzednik. Obsługuje ono MU-MIMO (Multi-User Multiple Input Multiple Output). Pozwala ona na równoległe wysyłanie i odbieranie danych z wielu urządzeń jednocześnie.

Z kolei dzięki TWT (Target Wake Time) umożliwia wydłużenie czasu uśpienia urządzeń i w rezultacie ich czasu działania na baterii. Wszystkie te rozwiązania ma obsługiwać autorski standard Wi-Fi Huaweia.

Huawei najprawdopodobniej będzie wymagał dedykowanych routerów do obsługi swojej ulepszonej wersji Wi-Fi 6. Myślę, że zostaną zaprezentowane razem z ową technologią.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)