Huawei P9 czy Samsung Galaxy S7?

Huawei P9 czy Samsung Galaxy S7?
Marek Pruski

30.05.2016 16:39, aktual.: 08.08.2016 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oba telefony to rasowej klasy flagowce z wyglądem klasy premium. Czy tańszy Huawei P9 może konkurować z zauważalnie droższym Galaxy S7?

Cechy szczególne

Galaxy S7 wyróżnia się wodoszczelnością oraz technologią dual-pixel. O czym warto wspomnieć, producent oferuje też ochronę GuardS7 z ubezpieczeniem wyświetlacza. Z kolei Huawei P9 ma hybrydowy slot Dual SIM, a z tyłu urządzenia znajdziemy dwa obiektywy.

Obraz

Desing

Oba telefony wyglądają zjawiskowo. To, który jest ładniejszy, pozostawiam do oceny wam. Z praktycznych cech mogę tylko dodać, że tylna część S7 łapie dużo odcisków, natomiast matowa obudowa Huaweia nie ma takiego problemu.

Wyświetlacze

Oprócz tego, że rozdzielczość ekranu w Galaxy S7 jest po prostu wyższa, zastosowana w nim technologia Super AMOLED jest po prostu bezkonkurencyjna. Huawei P9 w porównaniu do zwykłej wersji S7 ma cieńsze ramki wokół wyświetlacza. Z ciekawszych cech warto wspomnieć o Always On Display w samsungu, technologii która pozwala na wyświetlanie zegara i powiadomień na wygaszonym ekranie.

Obraz

Aparaty

Patrząc obiektywnie na obiektywy obu telefonów, muszę przyznać, że każdy ma coś dobrego. Zastosowanie dwóch aparatów w Huaweiu P9 pozwala na zmianę ostrości po zrobieniu zdjęcia oraz robi świetne fotografie czarno-białe. Z kolei S7 robi zdjęcia bardziej szczegółowe i robienie nim zdjęć pod wodą na wakacjach nie będzie problemem.

Przednie kamerki w obu przypadkach mają niezłą jakość, ale więcej szczegółów rejestruje 8-megapikselowy aparat Huaweia P9. Jeśli chodzi o kręcenie filmów, Huawei w przeciwieństwie do Samsunga nie radzi sobie z rozdzielczością 4K.

Obraz

Działanie

Na działanie obu urządzeń nie ma, co narzekać. Podzespoły zapewniają płynną pracę i zawsze są gotowe do działania. Niestety, układ zastosowany w P9 jest niewspółmiernie słabszy od tego, który mamy w S7. Także grafika i ilość pamięci operacyjnej przemawia na część samsunga, który na dodatek dzięki lepszemu wyświetlaczowi sprawdzi się lepiej przy wirtualnej rzeczywistości

Interfejs

Topowy model Koreańczyków ma dość dużo funkcji i zbliża się dość znacznie do nakładki EMUI Huaweia. Jednak jeśli chodzi o liczbę opcji personalizacji, P9 jest nieco lepszy. Wygląd interfejsu to kwestia gustu. Nakładka Huaweia wciąż naśladuje iOS, a TouchWiz w samsungu został jedynie lekko odświeżony względem poprzednika.

Obraz

Bateria

Samsung w zależności od tego czy funkcja „Always On Display” jest włączona czy nie, oferuje od 1,5 do 2,5 dnia pracy. Huawei na tym polu wygląda podobnie, 2 dni pracy przy średnim zużyciu są osiągalne. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że P9 ma nie wspiera indukcyjnego ładowania, w przeciwieństwie do Galaxy S7.

Ceny

Galaxy S7 kosztuje w chwili obecnej ok. 3000 zł w najtańszej wersji, z kolei Huaweia P9 kupicie już za niespełna 2400 zł.

Obraz

Huawei pokazuje, że da się zrobić coś taniej. Niestety, w tym przypadku w dół oprócz ceny poleciały również osiągi. Telefon nie wspiera też nagrywania w 4K i ma słabszy wyświetlacz. S7 do ideału może i nieco brakuje, ale w jego przypadku cena jest wprost adekwatna do jakości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)