Huawei: w ciągu 5 lat będziemy największym producentem smartfonów! Ja w to wierzę

Huawei: w ciągu 5 lat będziemy największym producentem smartfonów! Ja w to wierzę

Huawei P8
Huawei P8
Konrad Błaszak
24.02.2016 16:11, aktualizacja: 24.02.2016 17:11

Huawei jest obecnie trzecim producentem smartfonów na świecie, ale Chińczycy mają ogromny potencjał i doskonale zdają sobie z tego sprawę. W ciągu kilku lat chcą być numerem jeden.

Od 0 do 100 milionów!

Pod koniec zeszłego roku napisałem tekst o tym, że Huawei dostarczył na rynek ponad 100 milionów smartfonów. Jest to wynik spektakularny, szczególnie biorąc pod uwagę, że w 2010, Chińczycy mogli pochwalić się zaledwie 3 mln telefonów. Różnica jest ogromna, ale to nie koniec ambitnych planów.

Najpierw Apple...

Jak można przeczytać na DigiTimes (informacje ze strony tech.qq.com), CEO Huaweia - Richard Yu - twierdzi, że w ciągu następnych 2-3 lat jego firma prześcignie Apple'a na rynku producentów smartfonów. Mówiąc szczerze wcale mnie to nie zdziwi, ponieważ w tekście o wynikach finansowych firmy z Cupertino mogliście przeczytać:

...według wielu specjalistów ten rok będzie pierwszym kiedy sprzeda się mniej iPhone'ów niż w poprzednich 12 miesiącach

Z danych przygotowanych przez IDC wiadomo, że w 2015 roku Apple dostarczyło na rynek 231 milionów iPhone'ów, więc różnica wydaje się ogromna, ale Chińczycy liczą na ponad 30 procentowy wzrost w tym roku. Jeśli taki trend utrzymałby się przez następne lata, to Huawei mógłby za 36 miesięcy prześcignąć Apple'a w liczbie sprzedanych urządzeń.

...potem Samsung!

Trudniej będzie z Samsungiem, który ma zostać strącony na drugie miejsce za 5 lat. Koreańczycy są oczywiście liderami i w 2015 dostarczyli na rynek 324 miliony telefonów, ale warto w ich przypadku spojrzeć na inny wskaźnik. Wzrost w stosunku do roku 2014 wyniósł jedynie 2,1 proc.. Nie dużo, a mam wątpliwości, czy nowy model będzie na tyle atrakcyjny, by poprawić wyniki.

Huawei ma wszystko, żeby zostać liderem rynku

Premiery ostatnich miesięcy (np. Mate 8 czy też Mate S) pokazują, że Chińczycy umieją zrobić interesujące telefony. Poza tym korzystałem jakiś czas temu z Honora 7 i muszę przyznać, że stałem się fanem tej serii. Z wielkimi nadziejami patrzę na tańsze modele jak Honor 5X.

Poza tym na niektórych rynkach, jak chociażby USA, rozpoznawalność marki zdecydowanie może zwiększyć nawiązanie współpracy z Google'm i pokazanie Nexusa 6P. Dodatkowo dla Chińczyków ważne będzie zacieśnienie współpracy z operatorami, ale patrząc po moim porównaniu w Polsce stoi ona na dobrym poziomie.

Śledź autora na Facebooku: Konrad Błaszak

Źródło: tech.qq.com (via DigiTimes) via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)