Hugo Barra dołącza do Facebooka. Będzie miał ważne zadanie

Hugo Barra
Hugo Barra
Źródło zdjęć: © Facebook
Miron Nurski

26.01.2017 10:12, aktual.: 26.01.2017 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed kilkoma dniami pisałem, że firmę Xiaomi opuścił jeden z kluczowych pracowników - Hugo Barra. Na informacje jego planów na przyszłość nie trzeba było długo czekać. Barra dołączył właśnie do Facebooka.

Hugo Barra szefem działu wirtualnej rzeczywistości

O transferze poinformował sam Mark Zuckerberg. W swoim poście na Facebooku napisał on, że Barra podziela jego wiarę w to, że wirtualna i rozszerzona rzeczywistość będą kolejną główną platformą komputerową. Dlatego też powierzono mu sprawowanie pieczy nad działem rozwijającym technologię VR.

Przypomnę tylko, że w 2014 roku Facebook kupił za dwa miliardy dolarów firmę Oculus VR - twórców popularnych gogli Oculus Rift wszystko oraz stworzonych we współpracy z Samsungiem Gear VR.

Hugo Barra udostępni VR masom?

Nauczyłem się od CEO Xiaomi, Lei Jun, że nie ma większego powołania w naszym biznesie niż wzięcie przełomowej technologii i udostępnienie jej jak największej liczbie ludzi - pisze na Facebooku Barra, który w Xiaomi odpowiadał za globalną ekspansję i przyczynił się do debiutu produktów tej firmy na 20 nowych rynkach (w tym w Polsce).

Obraz

Jeśli nowy szef działu VR faktycznie chce czerpać wzorce z Xiaomi, może to oznaczać, że Facebook stworzy wysokiej jakości produkty w niskich cenach. Póki co Oculus Rift i Gear VR to dość droga zabawa.

Co istotne, mowa nie tylko o wirtualnej, ale i rozszerzonej rzeczywistości

Na razie Facebook skupia się na technologii VR, ale z wpisu Zuckerberga wynika, że jego firma interesuje się także AR-em.

Nie tylko Facebook wierzy zresztą, że AR będzie kolejną platformą komputerową. Podobnego zdania jest Apple, który już w najbliższej przyszłości może zaprezentować własne okulary rozszerzonej rzeczywistości.

Hubo Barra ma objąć nowe stanowisko w ciągu kilku miesięcy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)