Ice Cream Sandwich na 0,6% urządzeń z Androidem, Galaxy Nexus sprzedany w liczbie ponad 700 tys. sztuk

Ice Cream Sandwich na 0,6% urządzeń z Androidem, Galaxy Nexus sprzedany w liczbie ponad 700 tys. sztuk

Samsung Galaxy Nexus | fot. wł.
Samsung Galaxy Nexus | fot. wł.
Bartosz Dul
05.01.2012 17:27, aktualizacja: 05.01.2012 18:27

Do Sieci trafiła garść ciekawych statystyk dotyczących Androida Ice Cream Sandwich. Obecnie trudno je uznać za zadowalające, choć zawsze mogło być gorzej.

Co 2 tygodnie na swoim blogu developer.android.com Google udostępnia statystyki dotyczące Androida. Najnowszy system z zielonym robocikiem występuje obecnie na zaledwie 0,6% wszystkich urządzeń z Androidem. Mało? Tak, choć należy pamiętać, że Ice Cream Sandwich oficjalnie funkcjonuje w tej chwili tylko na Galaxy Nexusie oraz zaktualizowanych Nexusach S.

Android 4.0 - 4.0.2 znajduje się na 0,3% urządzeń z Androidem. 4.0.3 to wersja systemu, którą otrzymał dzięki aktualizacji oficjalnie Google Nexus S. Stanowi ona 0,3% wszystkich urządzeń z Androidem.

W przytłaczającej większości znajduje się Android 2.3 Gingerbread (55,5% wszystkich urządzeń), choć sytuacja ta powinna się znacząco zmienić wraz z końcem pierwszego i początkiem drugiego kwartału 2012 roku. Wówczas producenci zaktualizują swoje flagowe (i nie tylko) smartfony, zaczną się też pojawiać kolejne tablety i aktualizacje z Androidem Ice Cream Sandwich.

Mniej niż 1% udziału ICS może obecnie nie wygląda najlepiej, to nie najgorzej jednak obrazuje to liczbę aktywacji samego Galaxy Nexusa. Na podstawie prostych obliczeń dot. liczby aktywowanych urządzeń z Androidem portal TheVerge.com doszedł do wniosku, że nowych Nexusów sprzedało się już ok. 707 700 tys. sztuk.

Nie jest to może tak imponujący wynik jak dostarczenie miliona Galaxy Note'ów na półki sklepowe (choć nieznane są oficjalne dane dot. sprzedaży), ale w końcu seria Nexus sprzedaje się lepiej niż dotychczas. Przypomnijmy, że Nexus One, dystrybuowany wyłącznie przez Google'a, w ciągu kilku miesięcy po premierze sprzedał się zaledwie w liczbie 135 tys. sztuk.

Czy Galaxy Nexus jest popularny? Wygląda na to, że mniej niż Galaxy S II a nawet Note. Wynika to także z naszej ankiety, w której Nexus zajmuje 4 miejsce, za iPhone'em 4S. Z perspektywy potencjalnego polskiego klienta nie ma w tym nic zadziwiającego: Galaxy Nexus nie jest tak intensywnie reklamowany jak pozostałe produkty i przede wszystkim nie oferuje go jeszcze żaden z polskich operatorów. A szkoda, bo to naprawdę dobry smartfon.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)