Ile Pixeli Google sprzeda do końca roku? Są pierwsze szacunki

Ile Pixeli Google sprzeda do końca roku? Są pierwsze szacunki

Ile Pixeli Google sprzeda do końca roku? Są pierwsze szacunki
Łukasz Skałba
06.10.2016 12:43, aktualizacja: 06.10.2016 14:43

Google wprowadził na rynek pierwszego swojego smartfona działającego na Androidzie po 8 latach od premiery systemu. Pixele mają dobrą specyfikację, unikalne funkcje software’owe oraz absurdalnie wysoką cenę. Jak będą się sprzedawały?

To, że Google próbuje nawiązać walkę z Applem, jest oczywiste. Obie firmy mają teraz w swoim portfolio tylko i wyłącznie produkty z najwyższej półki. Urządzenia te są porządne, mają bardzo wysokie ceny, ekskluzywne oprogramowanie oraz chcą uchodzić za smartfony premium. Apple sprzedaje jednak iPhone’y od lat. Google natomiast dopiero zaczyna. Jak wyszukiwarkowy gigant poradzi sobie na smartfonowym rynku hardware?

3-4 miliony egzemplarzy do końca roku?

Tak twierdzi analityk Digitimes Research - Luke Lin. Czy 3-4 miliony dostarczonych smartfonów w kwartał to dużo? To oczywiście kwestia względna.

Dla takiego HTC, który odpowiada za produkcję Pixeli, jest to wartość ogromna. Lin sugeruje, że liczba ta będzie stanowiła 40-50 proc. wszystkich smartfonów wyprodukowanych przez HTC w drugiej połowie 2016 roku.

Jeśli jednak zmienimy punkt odniesienia na takiego Samsunga czy Apple’a, nie będzie już tak różowo. Flagowe urządzenia obu firm sprzedają się w dziesiątkach milionów sztuk. Można bezpiecznie założyć, że sprzedaż Pixeli będzie ponad 10-krotnie niższa niż sprzedaż iPhone’ów w analogicznym czasie.

Z drugiej jednak strony, Google Pixel to zupełnie nowa marka, która dopiero rozpoczyna swój podbój rynku. Biorąc pod uwagę wysoką cenę urządzeń, nie będzie on raczej szybki i spektakularny. Ale Google ma czas… A 4 miliony w pierwszym kwartale sprzedaży i tak brzmi całkiem całkiem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)