iMessage na Androidzie. Skorzystasz nawet bez logowania do Apple ID

iMessage na Androidzie. Skorzystasz nawet bez logowania do Apple ID

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Miron Nurski
07.12.2023 14:03

Wiadomości iMessage są jedną z funkcji wyróżniających użytkowników iPhone'ów od osób korzystających z pozostałych systemów. Teraz może sięto zmienić - dostęp do niej otrzymają użytkownicy systemu Android i to nawet bez logowania się do Apple ID

iMessage to usługa komunikacyjna, która umożliwia wysyłanie wiadomości w formie tekstu, zdjęć i wideo między urządzeniami Apple za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej. Funkcjonuje ona jako alternatywa dla tradycyjnych wiadomości SMS, z tą różnicą, że iMessage wyświetlane są w niebieskich, a nie w zielonych dymkach.

Od pewnego czasu, możliwe jest korzystanie z tej usługi również na urządzeniach z systemem Android. Aplikacja Beeper Mini: Chat with iPhones, dostępna w sklepie Google Play, umożliwia uruchomienie iMessage na smartfonach z Androidem. Co ciekawe, do korzystania z tej aplikacji nie jest wymagane logowanie do konta Apple ID.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Beeper Mini działa w nieco inny sposób niż standardowa usługa iMessage. Aplikacja ta identyfikuje wiadomości tekstowe przesyłane od użytkowników iMessage i wyświetla je w niebieskich dymkach, które są charakterystyczne dla usługi Apple. Użytkownicy Beeper Mini mają również dostęp do innych funkcji oferowanych przez Apple, takich jak reakcje na wiadomości, wątki, udostępnianie multimediów w wysokiej jakości czy czaty grupowe. Co więcej, użytkownicy urządzeń Apple nie są w stanie odróżnić, czy otrzymana wiadomość to prawdziwe iMessage czy wiadomość wysłana z aplikacji Beeper.

Warto zauważyć, że Beeper Mini wprowadza nowy sposób korzystania z usługi iMessage na urządzeniach innych niż Apple. Do tej pory, aby skorzystać z iMessage, wymagane było logowanie do konta Apple ID lub przekazywanie wiadomości za pośrednictwem komputera Mac udostępnianego w chmurze. Beeper Mini natomiast komunikuje się bezpośrednio z serwerami Apple, rejestrując numer telefonu użytkownika w usłudze Apple.

Aplikację Beeper Mini można pobrać ze sklepu Google Play. Użytkownicy otrzymują 7-dniowy okres próbny, po którym muszą zapłacić 2 dolary za każdy miesiąc korzystania z tej aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)