Instagram wprowadza namiastkę technologii 3D Touch dla użytkowników Androida

Instagram wprowadza namiastkę technologii 3D Touch dla użytkowników Androida
Konrad Błaszak

08.12.2015 15:49, aktual.: 08.12.2015 16:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Technologia 3D Touch w nowych iPhone'ach to według wielu jedno z najciekawszych rozwiązań jakie zostało pokazane w ostatnich miesiącach. Jest ono tak interesujące, że Instagram postanowił wprowadzić jego namiastkę również do swojej aplikacji na Androidzie.

Apple nie jest moim zdaniem najbardziej innowacyjną firmą na rynku, ale wie jak stworzyć rozwiązania, które pokochają miliony. 3D Touch jest tego najlepszym przykładem, ponieważ zaraz po premierze nowych iPhone'ów to właśnie o tym dodatku mówiło się najwięcej. Pozwala on korzystać z ekranu smartfona w sposób do tej pory niespotykany, ponieważ liczy się także siła naciśnięcia. Łukasz przygotował o nim cały wpis, a Miron stwierdził że zastanawia się nad kupnem jednego z modeli 6s, właśnie dla tego rozwiązania. Bez wątpienia jest to rzecz, która budzi spore emocje na rynku, a użytkownicy urządzeń z Androidem mogą na razie obejść się smakiem. Firma Synaptics zaprezentowała co prawda już podobną technologię, ale zanim ClearTouch trafi do pierwszych smartfonów, a aplikacje będą ją wspierać, musi minąć jeszcze trochę czasu.

Jak informuje Android Police, namiastkę tego rozwiązania sprawdza Instagram w swojej aplikacji na Androidzie. W iOS po mocniejszym naciśnięciu miniaturki wyświetla się większy podgląd i można dać mu lajka lub skorzystać z innych opcji. Dla użytkowników produktów z systemem Google'a działa to tak samo, ale zamiast mocniejszego naciśnięcia trzeba po prostu chwilę przytrzymać palec nad wybranym zdjęciem lub opcją. Po najechaniu na jedną z funkcji telefon delikatnie wibruje. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda to w praktyce:

Obraz

Jest to dopiero sprawdzana funkcja, więc możecie nie mieć jej jeszcze na swoich telefonach z Instagramem. Jeśli chcecie dostać taką możliwość musicie zapisać się do programu testowego. Poza tym w ostatnim czasie dla wybranych użytkowników wersji testowych została udostępniona możliwość podłączenia wielu kont do jednej aplikacji (via androidpolice.com), a rezygnacja z kwadratowych fotek i filmów jest już faktem od dłuższego czasu.

Dla maniaków tej aplikacji fotograficznej takich jak ja, te zmiany są świetne i tylko czekam, aż trafią do oficjalnych wersji, a nie testowych. Ten ruch może być także dobrym znakiem dla każdego użytkownika Androida, ponieważ możliwe, że inni deweloperzy również postanowią wprowadzić podobne rozwiązania u siebie. Co prawda nie jest to prawdziwy 3D Touch, ale jego namiastka dla wielu będzie w zupełności wystarczająca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)