Instagram z trybem rozmywania tła. Jak skorzystać z nowej funkcji?

Instagram z trybem rozmywania tła. Jak skorzystać z nowej funkcji?

Instagram pozwoli uzyskać efekt bokey
Instagram pozwoli uzyskać efekt bokey
Źródło zdjęć: © pexels.com
Miron Nurski
10.04.2018 14:50, aktualizacja: 10.04.2018 21:23

Rozmycie tła to funkcja, która jest coraz częściej implementowana w smartfonach niemal wszystkich producentów, ale na rynku wciąż nie brakuje urządzeń, które takiej opcji nie mają. Z pomocą przybywa Instagram.

[b]Aktualizacja[/b]Nowa funkcja wyszła już z fazy beta i jest dostępna dla użytkowników iPhone'ów SE, 6s, 6s Plus, 7, 7 . Plus, 8, 8 Plus i X oraz wybranych smartfonów z Androidem.

Nowa funkcja Instagramu nazywa się Wyostrzenie. Rozmywanie tła pojawiło się w sekcji Stories i jest po prostu jednym z dostępnych fotograficznych trybów.

Obraz

Wyostrzenie na Instagramie działa. Nie idealnie, ale działa

Zainstalowałem nową wersję aplikacji na Huaweiu P20 Pro i zrobiłem kilka zdjęć.

Oprogramowanie nie wycina tła jakoś ultraprecyzyjnie i często rozmywa włosy lub/i uszy, pozostawiając w polu ostrości jedynie zarys sylwetki.

Obraz

Samo rozmycie jest raczej sztuczne. Przede wszystkim nie jest stopniowane - obiekty znajdujące się tuż za plecami rozmywane są tak samo mocno jak te w oddali.

Plusy? Tło rozmywane jest w czasie rzeczywistym, jeszcze przed zrobieniem zdjęcia. Można więc delikatnie przesuwać telefon i obserwować rezultaty w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu. Tło rozmywać można także podczas kręcenia wideo.

Obraz

Niestety tryb Stories został stworzony z myślą o zdjęciach i filmach pionowych. W pozycji poziomej oprogramowanie głupieje. Na szczęście zrobione zdjęcie można zapisać w pamięci telefonu, a następnie je wykadrować.

Myślałem, że będzie dużo gorzej

Cyfrowe rozmywanie tła to wbrew pozorom dość zaawansowany proces, który wymaga użycia różnych sztuczek. Część telefonów ma dwa aparaty, które odpowiadają za wykrywanie głębi. Google w przypadku Pixeli 2 wykorzystuje właściwości użytej matrycy.

Instagram musiał opracować uniwersalne rozwiązanie, które działa na wielu telefonach i bazuje tylko na jednym aparacie. Biorąc to pod uwagę, jestem pozytywnie zaskoczony efektami.

Nowa wersja Instagrama wylądowała już w sklepach z aplikacjami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)