Internet mobilny coraz częściej nam wystarcza

Internet mobilny coraz częściej nam wystarcza
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

06.06.2021 11:09, aktual.: 06.03.2024 22:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony to gadżety, z którymi nie sposób się rozstać. Pozwalają na szybki dostęp do informacji i do wygodnego komunikowania się z innymi. Według Pew Research, 15 procent dorosłych Amerykanów korzysta wyłącznie z internetu mobilnego.

Czy komputery stacjonarne, wraz ze stałym łączem, odejdą w zapomnienie? Najnowsze badania wykazują, że coraz więcej osób polega wyłącznie na internecie mobilnym. Kto najchętniej korzysta z tego rodzaju usługi?

Młodzi nie potrzebują kabla

Według raportu 28 proc. Amerykanów w wieku 18-29 lat korzysta wyłącznie z internetu dostępnego w smartfonie. Dla porównania - w grupie osób 30+ jest to już tylko 12 procent.

Wszystko zależy od dochodu

Najczęściej z samego internetu mobilnego korzystają najmniej zarabiający. Wyłącznie z łącza mobilnego korzysta 27 procent gospodarstw domowych o rocznym przychodzie do 30 000 dolarów, podczas gdy w przypadku rodzin zarabiających między 30 000 a 75 000 dolarów wskaźnik ten wynosi 13 procent.

Wśród gospodarstw najbogatszych, gdzie roczne przychody przekraczają 75 000 dolarów, wyłącznie z sieci mobilnej korzysta raptem 6 procent Amerykanów.

Łącznie 15 procent Amerykanów, bez względu na grupę wiekową czy dochody, korzysta tylko i wyłącznie z internetu mobilnego.

Ile osób korzysta ze smartfonów?

Według udostępnionych danych, smartfon posiada 96 procent Amerykanów w wieku od 18 do 29 lat, 95 procent w wieku między 30 a 49 lat. W grupie najstarszej, czyli 65 lat i więcej, smartfon posiada około 61 procent badanych.

Czy sieć 5G zastąpi łącza przewodowe?

Wciąż wdrażana, bardzo szybka i cechująca się niskimi opóźnieniami sieć może stanowić poważną alternatywę dla internetu przewodowego. Oczywiście najbardziej zapaleni gracze nadal będą woleli mikroskopijny ping z połączenia światłowodowego, od niewielkich opóźnień podczas grania przez sieć 5G, ale dla standardowego użytkownika może ona być wystarczająca.

W momencie, gdy sieć 5G będzie równie popularna, co aktualnie dominujący standard LTE, internet mobilny będzie jeszcze częściej wybieranym rozwiązaniem dla domów. Odpowiednio duży limit i wysoka prędkość wystarczy, by standardowy użytkownik internetu był w pełni zadowolony.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)