iOS 10 umożliwi łatwiejsze zarządzanie inteligentnym domem z poziomu iPhone'ów?

iOS 10 umożliwi łatwiejsze zarządzanie inteligentnym domem z poziomu iPhone'ów?

iOS 10 umożliwi łatwiejsze zarządzanie inteligentnym domem z poziomu iPhone'ów?
Mateusz Żołyniak
09.05.2016 16:24, aktualizacja: 09.05.2016 18:24

Już wkrótce Apple powinno zaprezentować kolejną - oznaczoną numerem 10 - wersję systemu iOS. Jedna z wprowadzanych nowości może być aplikacja, która umożliwi kontrolowanie szeregu inteligentnych rozwiązań.

Odświeżone Apple Music i galeria

Gigant z Cupertino pracuje obecnie nie tylko nad nowymi smartfonami, ale i platformą iOS 10. W sieci od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o nowych funkcjach, które zostaną wprowadzone w tej wersji systemu.

Sporych zmian doczekać ma się aplikacja Apple Music. Jej odświeżona wersja ma mieć prostszy i ładniejszy interfejs oraz nową, lepiej zaprojektowaną zakładkę do wyszukiwania nowych treści (dostępne będą oczywiście spersonalizowane pod danego użytkownika wyniki). Firma ma wprowadzić również funkcję podglądu, która będzie korzystać z 3D Touch, oraz łatwiejszy dostęp do tekstów utworów

Apple Pay
Apple Pay

Wiele mówi się również o tym, że Apple wprowadzi nowe opcje edycji zdjęć w galerii, które wcześniej były dostępne w iPhoto (np. dopasowanie jasności czy edycja danych EXIF itp.). Usprawnienia mają pojawić się też w usłudze Apple Pay, które ma wspierać także przeglądarki internetowe. Umożliwi to prostsze i szybsze dokonywanie płatności w sklepach online.

Czas na aplikację Home?

Sporą nowością w iOS 10 może być dedykowana aplikacja, która będzie połączona z usługą HomeKit. To przynajmniej sugerują informacje znalezione w serwisie LinkedIn, które miał opublikować jeden z pracowników firmy z Cupertino. Osoba z działu marketingu zdradziła w nim, że Apple testuje szereg programów do zarządzania inteligentnym domem, a w nowej wersji iOS, która pojawi się jesienią, dostępny będzie autorski program tego typu.

Programy korzystające z rozwiązania HomeKit
Programy korzystające z rozwiązania HomeKit

Nowa aplikacja Apple'a może być dostępna pod nazwą "Home" i powinna umożliwić kontrolowanie różnych inteligentnych urządzeń z jednego miejsca. Pozycje tego typu nie są może wielką nowością, ale użytkowników iPhone'ów i iPadów powinno ucieszyć, że dostaną teraz darmowy i dobrze zintegrowany z systemem program do kontrolowania inteligentnego domu.

Apple z pewnością nie poprzestanie na wspomnianych nowościach, ale większość z nich poznamy najprawdopodobniej dopiero na tegorocznej konferencji WWDC.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)