iOS 16 powoduje problemy z baterią? Skargi użytkowników iPhone'ów

iOS 16 powoduje problemy z baterią? Skargi użytkowników iPhone'ów

iphone
iphone
Źródło zdjęć: © Pexels
22.09.2022 11:19

iOS 16 może skracać żywotność baterii w iPhone'ach. W sieci pojawiają się liczne skargi użytkowników, z których wynika, że po aktualizacji najnowszego oprogramowania udostępnionego przez Apple czas pracy baterii uległ skróceniu.

iOS 16 zadebiutował 12 września 2022 r. Dość szybko pojawiły się doniesienia o pierwszych problemach, które występowały na iPhone'ach 14 z najnowszą wersją systemu. Chodziło tu między innymi o wiadomości i połączenia, a więc, co by nie mówić, podstawową funkcję telefonów. Teraz w sieci zrobiło się głośno między innymi w kontekście żywotności baterii na urządzeniach z nową wersją systemu.

Z przeprowadzonej przez serwis 9to5mac.com ankiety wynika, że ponad 60 proc. użytkowników skarży się na krótszy czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Wydaje się więc, że problem nie występuje u pojedynczych użytkowników, a raczej jest dość powszechnym zjawiskiem.

Problemy z czasem pracy urządzenia mogą wynikać z licznych drobnych zmian, które wprowadziła najnowsza aktualizacja. Można tu wymienić m.in. haptyczne sprzężenie zwrotne, czy wykorzystywanie funkcji nowego ekranu blokady. Dziennikarz 9to5mac wymieniają w tym kontekście widget pogody, który śledzi lokalizację użytkownika, jednocześnie powodując przyspieszone rozładowywanie się baterii.

Jeśli mimo rezygnacji z energochłonnych funkcji bateria nadal pracuje krócej, niż powinna, (według niektórych opinii zgromadzonych przez serwis macrumors.com mowa tu nawet o mniej niż pięciu godzinach pracy z włączonym ekranem) może to wynikać z powodu błędów, które znalazły się w nowym systemie i będą sukcesywnie naprawiane.

Wśród problemów, które pojawiły się na iPhone'ach po aktualizacji systemu, wymienia się także bardzo wolne działanie aplikacji Spotlight. W tej kwestii użytkownicy polecają przywrócić ustawienia fabryczne telefonu, co miałoby poprawić sytuację. Apple jednak nie podało jeszcze oficjalnego sposobu na uporanie się z problemem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)