iPad jako laptop? Z tym akcesorium jest to możliwe

Chciałbyś iPada, ale nie chcesz rezygnować komfortu obsługi laptopa? Jeśli tak, to doqo może Ci się spodobać.

doqo
doqo
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Patryk Korzeniecki

System iPadOS umożliwia łączność przez USB typu C, podłączanie zewnętrznych nośników danych, kamer oraz monitorów. Dzięki takiej elastyczności powstał doqo. Co się kryje pod tą enigmatyczną nazwą?

Doqo zbliża iPada do świata notebooków

Doqo jest specjalną obudową do iPada Pro, która przekształca go w laptopa opartego o system iPadOS. Doqo wykonany jest z aluminium i przypomina zwykłego notebooka. Jedyną różnicą jest ekran, a raczej jego brak - w jego miejsce trafia tablet Apple'a.

Urządzenie wyposażone jest w pełnowymiarową klawiaturę z podświetleniem i 7 portów, w tym HDMI, USB czy czytnik kart pamięci. Złącza pozwalają na korzystanie z iPada jak ze zwykłego laptopa - użytkownik może podłączyć zewnętrzną pamięć lub wyświetlić obraz na zewnętrznym ekranie.

Obraz
© Kickstarter

Ponadto doqo może ładować iPada i wbudowany akumulator 4300 mAh za pomocą portu USB C z obsługą szybkiego ładowania w standardzie QC 3.0.

Zaskakującym elementem jest wbudowany gładzik. Pozwala nie tylko na sterowanie kursorem, ale także obsługę gestów takich jak np. przewijanie za pomocą dwóch palców.

Obraz
© Kickstarter

Dedykowane przyciski funkcyjne mogą zostać dostosowane przez użytkownika do jego potrzeb. Mogą służyć np. do kontroli jasności, dźwięku czy przełączania aplikacji.

Producent obiecuje, że takie wyposażenie znacznie rozszerza możliwości iPada i pozwala na korzystanie z niego jak z MacBooka. Są to dosyć odważne słowa, jednak przyznać muszę jedno - idea jest świetna, a samo doqo wygląda jak jej całkiem udane urzeczywistnienie.

Doqo będzie dostępny w szerokim wyborze wariantów

Doqo nie będzie na szczęście dostępne w jednej słusznej wersji.

Różne kraje mają różne klawiatury. Producenci wzięli to pod uwagę, więc przy zakupie klient będzie mógł dobrać odpowiedni układ klawiszy. Oprócz tego można będzie wybrać jedną z dwóch wersji kolorystycznych - srebrną lub stalowoszarą.

doqo jest dostępny na iPada Pro 11 i 12,9 cala
doqo jest dostępny na iPada Pro 11 i 12,9 cala© Kickstarter

W tym miejscu wypada doprecyzować, dla jakich urządzeń jest przeznaczone doqo. Otóż firma zaprojektowała akcesorium z myślą o iPadach Pro 11 i 12,9 cala. Do wyboru będzie wersja z integracją z Apple Pencil lub bez niej - rysik można będzie przypiąć nad ekranem.

Doqo można aktualnie zamówić 30 proc. taniej w stosunku do regularnej ceny. Dostępne jest na Kickstarterze już za 139 dolarów (ok. 530 złotych). Wysyłka zaplanowana jest na maj.

Brydge Pro+ to podobne urządzenie do doqo, jednak bez portów
Brydge Pro+ to podobne urządzenie do doqo, jednak bez portów© brydge.com

To jedne z najlepiej wyposażonych akcesoriów tego typu - widziałem sporo klawiatur do iPadów, jednak żadna nie była tak kompleksowym urządzeniem jak opisywane doqo, bo często brakowało gładzika lub portów. Doqo oferuje oba elementy, a na dodatek jest dosyć cienkie i może nawet integrować się z Apple Pencilem. Gdybym miał iPada Pro i szukał do niego klawiatury, to doqo byłby chyba na pierwszym miejscu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)