iPhone 11: oto 8 rzeczy, których od niego oczekuję

iPhone 11: oto 8 rzeczy, których od niego oczekuję

iPhone XI - koncepcyjna wizualizacja
iPhone XI - koncepcyjna wizualizacja
Źródło zdjęć: © twitter.com/PhoneIndustry_
Miron Nurski
07.01.2019 15:55, aktualizacja: 09.01.2019 16:34

Do premiery tegorocznych iPhone'ów zostało jeszcze dużo czasu, ale już teraz możemy porozmawiać o tym, co mógłby zrobić Apple, by poprawić rozczarowujące wyniki sprzedaży iPhone'a XS.

Czytnik linii papilarnych w ekranie

Gdybym miał wybierać między skanerem twarzy a czytnikiem linii papilarnych, bez wahania wybrałbym bramkę nr 2. Face ID (a konkretnie ograniczenie biometrii do Face ID) uważam za zło. Niech sobie funkcja rozpoznawania twarzy będzie, ale jako uzupełnienie, a nie jedyne zabezpieczenie biometryczne.

Byłoby idealnie, gdyby Apple zatopił skaner odcisków palców w wyświetlaczu. Dzięki temu - mimo zachowania małych ramek - mógłby zostać umieszczony w miejscu, w którym naturalnie spoczywa kciuk po wzięciu telefonu do ręki.

Mniejsze wcięcie (lub jego brak)

iPhone X ze swoim wcięciem w 2017 roku wyglądał nowocześnie. W roku 2018 konkurencja poszła jednak dalej stosując znacznie mniejsze wcięcia lub całkowicie je eliminując. Tym samym wzornictwo Apple'a zaczęło trącić myszką.

Tak wyglądałby iPhone X z otworami w ekranie zamiast wcięcia
Tak wyglądałby iPhone X z otworami w ekranie zamiast wcięcia

Na całkowitą rezygnację z kamery TrueDepth i systemu Face ID nie liczę (choć bym za nimi nie tęsknił), ale może Apple'owi uda się chociaż ciaśniej upakować sensory lub/i ukryć je w niewielkich otworach w ekranie. Technologia jest już gotowa i być może nie wyglądałoby to źle.

USB-C

Ładowanie urządzeń Apple'a w 2018 roku? Najnowszego iPada naładujesz przewodem od najnowszego MacBooka, ale najnowszego iPhone'a nie naładujesz przewodem od najnowszego iPada. Absurd.

Skoro już nawet iPad Pro dostał złącze USB-C, trzymanie złącza Lightning dla iPhone'a zdaje się nie mieć sensu. USB-C to przyszłość (nie tylko smartfonów), więc zmuszanie użytkowników do korzystania z jeszcze jednego standardu to zbędne utrudnianie życia.

Potrójny aparat z obiektywami o różnych ogniskowych

W świetle ostatnich przecieków, zastosowanie potrójnego aparatu wydaje się wielce prawdopodobne. Pod znakiem zapytania stoi jednak to, na jaką konfigurację zdecyduje się Apple.

iPhone 11 ma mieć potrójny aparat
iPhone 11 ma mieć potrójny aparat© twitter.com/OnLeaks / Digit.in

Z części plotek wynika, że Apple jest zainteresowany sensorem do mapowania otoczenia w 3D, który mógłby być wykorzystywany w aplikacjach rozszerzonej rzeczywistości. Osobiście wolałbym jednak, by do aparatu głównego i aparatu z teleobiektywem dołączyła kamerka z obiektywem ultraszerokokątnym.

Niższe ceny

4979 zł za najtańszy wariant? Taką cenę można było przełknąć w przypadku iPhone'a X, który w dniu premiery był prawdziwym powiewem świeżości. Rozczarowująca sprzedaż iPhone'a XS pokazuje jednak, że kwoty tego rzędu są na dłuższą metę nie do zaakceptowania.

Mam nadzieję, że w 2019 roku Apple przemyśli swoją politykę cenową. Oby tylko z korzyścią dla klientów...

Wzornictwo nawiązujące do iPada Pro (2018)

Od 2014 roku wszystkie flagowce Apple'a mają ramy o opływowych kształtach. Wolałbym jednak, by Apple zaserwował nam powrót do kanciastych brył w stylu iPhone'a 5s.

iPad Pro (2018) ma kanciastą obudowę
iPad Pro (2018) ma kanciastą obudowę

Ostatnio pojawiło się światełko w tunelu, bo ściętą obudowę dostał najnowszy iPad Pro. Byłoby miło, gdyby iPhone 11 odziedziczył po nim wzornictwo.

Nowa, przełomowa technologia

Ostatnia naprawdę świeża i lubiana przeze mnie funkcja, która zawitała do iPhone'ów, to 3D Touch z modelu 6s. Nie przeczę, Face ID zostało przygotowane ze sporym rozmachem, ale to rozwiązanie - jak już ustaliliśmy - dla mnie mogłoby nie istnieć.

Jako że Apple ma w zwyczaju serwować użytkownikom funkcjonalne przeskoki co dwa lata, tego typu nowość powinna się pojawić właśnie w roku 2019. Co takiego mogłoby to być? Nie wiem, ale liczę na to, że będzie to coś na miarę Siri czy wspomnianego 3D Touch.

Przeprojektowany iOS 13

Od czasu iOS-u 7 z 2013 roku, wygląd systemu Apple'a zmienił się nieznacznie. To już ponad 5 lat oglądania tych samych ikonek i tego samego interfejsu systemowych aplikacji. Czy jest ktoś, komu ten wygląd jeszcze się nie przejadł?

Introducing iOS 7 - Official Video - Apple (HD)

To już chyba najwyższa pora, by Apple wziął się za całkowite przeprojektowanie swojej platformy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)