iPhone 12: co już wiadomo? Podsumowanie przecieków

iPhone 12: co już wiadomo? Podsumowanie przecieków

iPhone 12 Pro - wizualizacja na podstawie przecieków
iPhone 12 Pro - wizualizacja na podstawie przecieków
Źródło zdjęć: © PhoneArena.com
Miron Nurski
02.12.2019 11:22, aktualizacja: 02.12.2019 21:22

Co prawda iPhone 11 dopiero zadomowił się na rynku, a już sporo mówi się na temat jego następcy. Zebraliśmy wszystkie przecieki na jego temat.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Apple odpuści wprowadzenie na rynek iPhone'a 11s, który byłby tylko odświeżoną wersją "jedenastki". Zmian ma być tak dużo, że gigant postawi najpewniej na nowy numerek w nazwie.

iPhone 12 ma wnieść przede wszystkim nowy wygląd

Źródłem tych doniesień jest znany ze swoich trafnych przewidywań analityk Ming-Chi Kuo. Ten już wielokrotnie udowodnił, że - jeśli chodzi o Apple'a - można mu wierzyć.

Projektanci Tima Cooka (wśród których nie ma już Jony'ego Ive'a) mieliby powrócić do korzeni i stworzyć iPhone'a z płaską, ociosaną ramką. Mniej więcej taką, jaką można było znaleźć modelach z linii 4 i 5.

iPhone 4 trafił na rynek w 2010 roku i przez wielu uważany jest za najładniejszego iPhone'a w historii
iPhone 4 trafił na rynek w 2010 roku i przez wielu uważany jest za najładniejszego iPhone'a w historii

Apple nieprzerwanie od 2014 roku stosuje obramowania o opływowych kształtach. Wyjątek stanowi wypuszczony w 2016 roku iPhone SE.

Przecieki te uwiarygadnia fakt, że Apple zdecydował się już na podobny krok w przypadku iPadów. Model Pro z 2018 roku także ma spłaszczoną ramkę.

Według niektórych plotek, Apple planuje pozbyć się wcięcia i ukryć wszystkie sensory Face ID w ramce. Ale wiarygodność tej rewelacji stoi jednak pod dużym znakiem zapytania.

iPhone 12 to ponoć także nowe rozmiary i koniec z LCD

iPhone 11 dostępny jest w wersjach z ekranami 5,8, 6,1 oraz 6,5 cala. Środkowy model ma ekran LCD, a pozostałe OLED-y. W przyszłym roku portfolio firmy ma się jednak prezentować inaczej.

Według dotychczasowych doniesień, kolejna generacja pod względem gabarytów ma się prezentować tak:

  • iPhone 12 Pro - 5,4 cala;
  • iPhone 12 - 6,1 cala;
  • iPhone 12 Pro Max - 6,7 cala.

Każdy z modeli ma być uzbrojony w ekran OLED.

iPhone 12 ma się pojawić w wersji z poczwórnym aparatem

Podczas gdy iPhone 11 Pro ma aparat potrójny z obiektywami o różnych ogniskowych, w przypadku jego następcy soczewki mogą być aż cztery.

Jak twierdzi Ming-Chi Kuo, do kolejnej generacji wpakowany ma zostać sensor ToF, który ma umożliwić bardziej precyzyjne skanowanie otoczenia. Umożliwi to lepsze działanie aplikacji rozszerzonej rzeczywistości oraz - potencjalnie - trybu portretowego w aparacie.

Najpewniej sensor ToF zostanie zarezerwowany dla wariantów Pro.

iPhone 12 ma być pierwszym iPhone'em z 5G

W tej kwestii po sieci krąży jednak wiele wzajemnie wykluczających się przecieków.

Według niektórych doniesień, w łączność 5G uzbrojona ma być cała trójka iPhone'ów z 2020 roku. Według innych, sieć nowej generacji obsługiwać będzie tylko jeden model.

Niewykluczone, że niedługo poznamy dokładny wygląd iPhone'a 12

Pierwsze oficjalne wizualizacje zdradzające wygląd tegorocznego iPhone'a 11 Pro trafiły do sieci na samym początku stycznia 2019.

Istnieją więc duże szanse na to, że równie wcześnie wycieknie jego następca. Jeśli tak, oznaczałoby to, że od poznania prawdziwego wyglądu "dwunastki" dzieli nas już tylko kilka tygodni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)