iPhone 14 bez slotu na kartę SIM? Spokojnie, na pełną rewolucję jest jeszcze za wcześnie

iPhone 14 bez slotu na kartę SIM? Spokojnie, na pełną rewolucję jest jeszcze za wcześnie27.12.2021 16:45
Apple powoli żegna się z kartami SIM?
Apple powoli żegna się z kartami SIM?
Źródło zdjęć: © Simon Yeo / Flickr / CC BY 2.0

Najnowsze przecieki na temat iPhone'a 14 mogą wzbudzać obawy, ale polscy klienci raczej nie powinni się nimi specjalnie przejmować. Jeszcze.

Anonimowy informator MacRumors twierdzi, że największym amerykańskim operatorom polecono przygotowanie się na nadejście iPhone'a pozbawionego slotu na kartę SIM. Jego premiera miałaby się odbyć we wrześniu 2022, więc mowa już o najbliższej generacji.

Jeszcze wcześniej - bo w drugim kwartale 2022 - wybrane telekomy miałyby zacząć dostarczać iPhone'y 13 z domyślnie aktywnym eSIM-em, a nie dołączoną do zestawu kartą.

iPhone 14 wyłącznie z czipem eSIM? Jeśli już, to tylko na niektórych rynkach

Apple miałby całkowicie porzucić karty nano-SIM na rzecz wbudowanych czipów eSIM. Firma korzysta z tego standardu od czasu iPhone'a XS z 2018 roku, ale - póki co - równolegle z klasycznymi kartami.

Jeśli Apple w 2022 zrezygnuje z fizycznych kart, możemy być pewni, że zmiana ta obejmie jedynie sprzedaż operatorską na garstce rynków, być może jedynie w USA. Inaczej być nie może.

iPhone 14 Pro Max: wizualizacja na podstawie przecieków
Źródło zdjęć: © FrontPageTech.com / RendersByIan
iPhone 14 Pro Max: wizualizacja na podstawie przecieków

Choć standard eSIM obecny jest na rynku konsumenckim od 2017 roku, większość operatorów na świecie wciąż nie ma go w swoich ofertach. W Polsce aktywować abonament bezpośrednio z poziomu iPhone'a wciąż mogą jedynie klienci Orange oraz globalnej sieci Truphone.

Popularność ofert eSIM rośnie z miesiąca na miesiąc, ale sytuacja nie zmieni się diametralnie w ciągu niecałego roku. A Apple nie ma specjalnego interesu w tym, by rezygnować setek milionów potencjalnych klientów w imię technologicznych ideałów.

Dlatego możemy być niemal pewni, że w Polsce iPhone'y z fizycznymi kartami SIM jeszcze długo będą miały się dobrze.

Zobacz również:

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)