iPhone 15 Pro bez przycisków? Tak twierdzi analityk

iPhone 15 Pro bez przycisków? Tak twierdzi analityk

iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Miron Nurski
28.10.2022 10:51

Apple lubi szokować wdrażanymi do swoich urządzeń zmianami. Eliminacja kolejnych elementów w iPhone'ach może trwać nadal. Według jednego z analityków iPhone 15 Pro może być pozbawiony fizycznych przycisków.

iPhone 15 może wprowadzić spore zmiany względem brylującego obecnie iPhone 14. Inżynierowie Apple mają dokonać interesującej modyfikacji. Ming-Chi Kuo, znany analityk, twierdzi, że przyszłoroczny model smartfona od Apple będzie pozbawiony jakichkolwiek fizycznych przycisków.

Liczba przycisków w smartfonach systematycznie ulega zmianie. Jeszcze jakiś czas temu wiele urządzeń posiadało fizyczne przyciski nie tylko do włączania i regulacji głośności, ale często klikalny był też przycisk "Home". Z czasem przyzwyczailiśmy się do minimalizacji fizycznych przełączników, ale Apple może pójść o krok dalej.

Minch-Chi Kuo twierdzi, że Apple może zastąpić wszystkie klikalne przyciski, przełącznikami półprzewodnikowymi, podobnymi do przycisków "Home" z iPhone 7, 8, SE2 i SE 3. Mają być one wyposażone w silniki Taptic, które zapewnią informację zwrotną po kliknięciu przycisku. Oznacza to, że w urządzeniu zamiast jednego silniczka znajdą się trzy.

Warto zauważyć, że Apple nie jest pierwszą firmą, która chce pozbyć się przycisków ze swoich smartfonów. Przed iPhone'ami podobne rozwiązanie wykorzystywało m.in. HTC w modelu U12+, który nie posiadał żadnych przycisków fizycznych.

O krok dalej poszedł pewien chiński producent. Meizu Zero to smartfon, który nie tylko nie posiadał żadnych fizycznych przycisków, ale także nie miał żadnych złącz, ani żadnych otworów. Trudno spodziewać się, by duzi producenci smartfonów poszli w najbliższym czasie w podobnym kierunku, ale sama likwidacja przycisków może być ciekawym posunięciem.

Karol Kołtowski, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)