iPhone 5 - plotki i spekulacje

iPhone 5 - plotki i spekulacje

iPhone 5
iPhone 5
Krystian Bezdzietny
26.02.2011 12:12, aktualizacja: 26.02.2011 13:12

Nie ulega wątpliwości, że Apple w swoich kampusach przygotowuje iPhone'a piątej generacji. Do dziś już tyle plotek dotyczących tego urządzenia przewinęło się przez Sieć, że aż żal byłoby ich nie zebrać i przedstawić w postaci małego kompendium. Zobaczcie, w co potencjalnie może być wyposażony iPhone 5 lub jego mniejszy brat.

Lepsza bateria

Obraz

Near Field Communication

Obraz
White <analityk z Ticonderoga Securities> podzielił się informacją ze swojego tajemniczego źródła, że kolejny iPhone będzie obsługiwał technologię NFC. Jednak celem Apple'a, przy wykorzystaniu NFC, będzie stworzenie czegoś unikalnego na tle konkurencji. White oczywiście nie dał żadnej wskazówki, co to może być.

Darmowy dostęp do usługi MobileMe

Obraz

Dwa nowe iPhone'y: jeden Nano, drugi 4-calowy

Obraz

Od jakiegoś czasu krążą plotki o iPhonie Nano. Podobno miałby on nie mieć przycisku Home oraz pamięci wewnętrznej - działałby w chmurze. Biorąc pod uwagę, że Apple iOS 5 ma być bardziej przystosowany do tego rodzaju pracy, powstanie iPhone'a Nano nabiera sensu i być może oznaczenie iPhone4,2 przypada właśnie jemu. Chociaż przypomnę, że New York Times kategorycznie zaprzeczył, jakoby Apple pracował nad miniaturowym iPhone'em.

Obraz

s

Brak przycisku Home

Obraz

Jak wówczas będą radzić sobie wszyscy użytkownicy korzystający z jailbreaku, skoro bez przycisku Home nie da się wprowadzić iPhone'a w tryb DFU?

s

Uniwersalny baseband

Obraz

s

Dwurdzeniowy procesor

Obraz

8-megapikselowy aparat

Obraz

Wysuwana klawiatura QWERTY

Obraz

Mając na uwadze podejście Steve'a Jobsa do iPhone'ów z fizyczną klawiatura, można zapomnieć o tym, że komórka Apple'a kiedykolwiek otrzyma taki "gadżet".

Kiedy premiera iPhone'a 5?

Oczywiście podczas tegorocznej imprezy WWDC, którą co roku organizuje Apple. Krążą plotki, że w tym roku rozpocznie się ona 5 czerwca, choć w przypadku Apple'a do końca niczego nie można być pewnym.

Podsumowanie

Apple w tym roku zaprezentuje na pewno więcej niż jednego iPhone'a i wcale nie chodzi o różnice w pamięci. Temat iPhone'a Nano powraca jak bumerang, a do tego kombinacje z MobileMe - z pewnością coś jest na rzeczy. Nie da się jednak ukryć, że jeden z przygotowywanych przez Apple'a iPhone'ów będzie figurował jako następca czwórki, a w nim można się spodziewać funkcjonalności NFC, lepszej baterii oraz jakichś zmian z wyświetlaczem - być może zostanie powiększony do 4 cali.

Oczywiście niewykluczone jest, że Apple zaprezentuje jedynie low-endowe iPhone'y. Taki scenariusz byłby całkiem prawdopodobny, zważając na zaawansowanie sprzętowe iPhone'a 4. Jak pisałem wcześniej - gigant z Cupertino nigdy nie kwapił się do pokonywania rosnącej konkurencji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)