iPhone 6 pobił rekordy (przed)sprzedaży [Aktualizaja]

iPhone 6 pobił rekordy (przed)sprzedaży [Aktualizaja]
15.09.2014 12:27
iPhone 6 pobił rekordy (przed)sprzedaży [Aktualizaja]
Źródło zdjęć: © Apple

Wygląda na to, że postawienie na duże ekrany i zmiana modelu sprzedaży się Apple'owi opłaciła.

Poniższe dane są już nieaktualne. Na samym dole znajdziecie aktualizację

Nie jest żadną tajemnicą, że kolejne iPhone'y z roku na rok sprzedają się coraz lepiej. Przykładowo modele 5s i 5c w pierwszy weekend ubiegłorocznej sprzedaży trafiły w ręce 9 milionów klientów, podczas gdy w przypadku 5-tki było to "tylko" 2 miliony egzemplarzy.

Warto tutaj zaznaczyć, że w ubiegłych latach nabycie iPhone'a krótko po premierze wymagało nie lada wysiłku, gdyż jedynym wyjściem było w zasadzie ustawienie się w jednej z gigantycznych kolejek i oczekiwanie całą noc na otwarcie sklepu. W tym roku Apple ułatwił cały proces, gdyż w miniony piątek wystartował z internetową przedsprzedażą. Od zarezerwowania dla siebie wybranego wariantu iPhone'a 6 lub 6 Plus potencjalnego klienta dzieliło zatem w zasadzie jedno kliknięcie, więc i oparcie się pokusie sięgnięcia po nowego smartfona było trudniejsze. Zwłaszcza że każdy z zamawiających ma przecież świadomość, że musi się spieszyć, bo liczba egzemplarzy jest ograniczona.

Na razie Apple nie ujawnia konkretnych liczb, ale chińscy analitycy sugerują, że tylko pierwszego dnia konsumenci zamówili 16 milionów nowych słuchawek. Mówimy tutaj tylko o piątku, a nie wiadomo, co działo się później. Dla porównania Samsung potrzebował 25 dni na dostarczenie 10 milionów S-piątek.

Statystyki sprzedaży kolejnych generacji iPhone'a
Źródło zdjęć: © laoyaoba.com
Statystyki sprzedaży kolejnych generacji iPhone'a

Oczywiście na razie liczby te są nieoficjalne, ale ich pokrycie się z rzeczywistością jest jak najbardziej prawdopodobne. Pamiętajmy, że w tym roku wygląd iPhone'a 6 wyciekł wyjątkowo wcześnie, a to może prowadzić to wniosku, że równie wcześnie ruszyła jego produkcja. Gigant musiał zatem podejrzewać, że zapotrzebowanie będzie rekordowe.

Na to wszystko dochodzą jeszcze długo oczekiwane duże ekrany, których - jak wynikało z badań przeprowadzonych przez Apple'a - domagali się konsumenci. Tym samym modele 6 i 6 Plus stały się konkurencyjne nie tylko dla starszych iPhone'ów, ale i topowych Androidów. W naszej ankiecie niemal 20% głosujących zadeklarowało, że obecnie używa innego systemu, ale dla większego ekranu chętnie się przesiądzie.

412087050306126758

Który wariant cieszy się większą popularnością? Na razie wiadomo jedynie tyle, że zapasy magazynowe 5,5-calowca wyparowały znacznie szybszej od wersji 4,7-calowej, ale to równie dobrze może wynikać z tego, iż Plusów było po prostu mniej.

Przypominam, że nowe iPhone'y trafią w ręce pierwszych nabywców już 19 września. Na polską premierę z pewnością będziemy musieli poczekać przynajmniej do drugiej połowy października.

Aktualizacja: Okazuje się, że analitycy mocno się przeliczyli. Apple oficjalnie ogłosił na swojej stronie, że w ciągu pierwszych 24 godzin od uruchomienia przedsprzedaży konsumenci zamówili 4 miliony smartfonów. To w dalszym ciągu robi niesamowite wrażenie, ale do zakładanych 16 milionów jeszcze trochę brakuje.

Źródło: Laoyaoba via Phone Arena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)